Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2547 dni temu
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 10280

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
• Praca administracyjno-biurowa.
• Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
• Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest częściowo dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście główne do budynku jak również wejście od strony Centralnej Biblioteki Statystycznej jest dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy wyposażone są w informację głosową oraz oznakowanie dla osób niewidomych, natomiast nie są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich w zakresie usytuowania poręczy i tablicy przyzywowej. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych - jedna na poziomie parteru przy kiosku w holu głównym, po jednej na piętrze 1, 3, 5 w bloku A, jedna na piętrze 6 w bloku B.
• Praca przy komputerze.

Zakres zadań

  • udział w przygotowywaniu koncepcji, programowaniu badania emisji zanieczyszczeń do powietrza oraz analizowanie, ocenianie i udostępnianie wyników badań w celu dostarczenia odpowiedniej jakości danych odbiorcom krajowym oraz organizacjom międzynarodowym,
  • pozyskiwanie informacji ze źródeł administracyjnych oraz kompilowanie wyników badań z zakresu emisji zanieczyszczeń do powietrza z danymi ze źródeł pozastatystycznych, wypełnianie międzynarodowych kwestionariuszy OECD i Eurostat-u w celu upowszechniania danych zebranych zarówno w badaniach statystycznych, jak i pozyskanych ze źródeł administracyjnych,
  • udział we współpracy z instytucjami krajowymi i zagranicznymi w celu zapewnienia dostosowania polskiej statystyki zanieczyszczeń powietrza do norm międzynarodowych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • wiedza z zakresu ochrony środowiska
  • znajomość prawodawstwa dot. ochrony środowiska
  • znajomość ustawy o statystyce publicznej
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • umiejętność obsługi komputera (MS Office)
  • wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • rzetelność
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • komunikacja interpersonalna i komunikacja pisemna
  • współpraca
  • kreatywność
  • myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym
  • znajomość zasad prowadzenia badań statystycznych i oceny wyników tych badań
  • umiejętność poszukiwania informacji