Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2535 dni temu
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 10546

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

– częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz,
– liczne wyjazdy służbowe i kontakty z podmiotami zewnętrznymi, takimi jak inwestorzy i wykonawcy inwestycji na śródlądowych drogach wodnych,
– praca przy komputerze.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

- wejście do budynku „A” i „D” przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
- węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
- mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Zakres zadań

  • udział w nadzorowaniu procesu przygotowania i realizacji przedsięwzięć dotyczących żeglugi śródlądowej m.in. ujętych w programach rozwoju, w tym w programach operacyjnych współfinansowanych ze środków UE lub programach współfinansowanych z innych źródeł;
  • współpraca z ministrem właściwym ds. gospodarki wodnej i jednostkami jemu podległymi oraz innymi podmiotami odpowiedzialnymi za inwestycje na śródlądowych drogach wodnych, w celu sprawnej realizacji inwestycji nakierowanych na rozwój żeglugi śródlądowej;
  • koordynacja planowania wydatków na działalność jednostek podległych w zakresie inwestycji;
  • udział w koordynacji przygotowywania planów inwestycyjnych w zakresie modernizacji lub budowy dróg wodnych;
  • nadzór nad realizacją zadań w zakresie infrastruktury żeglugi śródlądowej, finansowanych przy udziale środków z kredytów międzynarodowych instytucji bankowych;
  • udział w zadaniach związanych z prowadzeniem prognoz i ocen oddziaływania na środowisko w zakresie inwestycji na śródlądowych drogach wodnych;
  • udział w wizytacjach terenowych zadań inwestycyjnych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe techniczne preferowane budowlane
  • organizacja pracy własnej i orientacja na osiąganie celów
  • znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej
  • znajomość przepisów: ustawy Prawo budowlane, ustawy Prawo ochrony środowiska, ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko
  • znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych
  • znajomość ustawy o żegludze śródlądowej
  • znajomość procedur administracyjnych w zakresie przygotowania inwestycji oraz ustawy Kodeks postępowania administracyjnego
  • wiedza z zarządzania programami lub projektami współfinansowanymi ze środków pomocowych (np. UE, Bank Światowy)
  • umiejętności analityczne
  • kreatywność
  • umiejętność pracy w zespole
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe