Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Rozwoju w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2510 dni temu
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 10907

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
– krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe
– permanentna obsługa klientów zewnętrznych lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach
– częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
– węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych na każdej kondygnacji
– winda dostosowana do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
– wejście główne od strony ul. Wspólnej przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
– wejście do obiektu od strony ul. Żurawiej przystosowane za pomocą platformy przyschodowej
– sale konferencyjne na V piętrze dostępne za pomocą schodołazu
– ciągi komunikacyjne przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
– praca w pokoju wieloosobowym
– praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

Zakres zadań

  • Ocena i wybór projektów, w tym: • opiniowanie i zatwierdzanie kryteriów wyboru projektów • monitorowanie efektywności i/ lub proponowanie usprawnień procesu oceny i wyboru projektów • opracowywanie i aktualizowanie systemu/ zasad wyboru projektów • przeprowadzanie konsultacji i uzgodnień • współpraca z KE/ darczyńcami w celu uzyskania zatwierdzenia projektów • zatwierdzanie projektów proponowanych do wykazu projektów zidentyfikowanych
  • Wdrażanie programu, w tym: • opiniowanie/ zatwierdzanie dokumentów wdrożeniowych (np. instrukcji wykonawczych, wytycznych, etc.) • przygotowywanie interpretacji i stanowisk Ministerstwa oraz odpowiedzi na pytania w zakresie realizacji programu/ projektów (w tym: systemu instytucjonalnego, kwalifikowalności wydatków, kontroli, ocen oddziaływania na środowisko, pomocy publicznej etc • przygotowywanie/ udział/ prowadzenie szkoleń/ grup roboczych/ spotkań konsultacyjnych/ Komitetów Monitorujących z zakresu realizacji programu • przeprowadzanie konsultacji i uzgodnień • przygotowywanie, monitorowanie i aktualizowanie listy projektów • przygotowywanie i aktualizowanie dokumentów wdrożeniowych (w tym: wzorów umów, wzorów decyzji o dofinansowaniu, instrukcji wykonawczych, podręczników, wzorów sprawozdań, opisów systemu zarządzania/ wdrażania etc.)
  • Przygotowywanie i aktualizowanie dokumentów dotyczących realizacji programu/ -ów (w tym: szczegółowy opis osi priorytetowych programu operacyjnego, wzory umów, wytyczne, zalecenia, rekomendacje)
  • Monitorowanie stanu przygotowania i procesu realizacji projektów (m.in. systemowych/ konkursowych/ pozakonkursowych/ dużych), w tym: • przygotowywanie, weryfikowanie sprawozdań dotyczących stanu przygotowania i/ lub realizacji projektów • przygotowywanie i aktualizowanie wytycznych związanych z zarządzaniem i monitorowaniem projektów • weryfikowanie listy projektów • monitorowanie postępu rzeczowego i finansowego w realizacji projektów (w tym: weryfikowanie wniosków o płatność) • monitorowanie procesu zamknięcia projektów
  • Monitorowanie wdrażania strategii i programów (np. operacyjnego, pomocowego, krajowego, wieloletniego, etc.), w tym: • monitorowanie postępu finansowego (m.in. kontraktacja, certyfikacja, N+2/ N+3, cele Rady Ministrów, realokacje, oszczędności, etc.) • monitorowanie realizacji postępu rzeczowego za pomocą wskaźników • identyfikowanie problemów i zagrożeń w realizacji strategii/ programu/ programów oraz przygotowywanie propozycji rekomendacji działań naprawczych • sporządzanie/ weryfikowanie analiz materiałów i opracowań związanych z bieżącym monitoringiem • tworzenie baz danych i narzędzi wspierających proces monitorowania • tworzenie/ monitorowanie/ przekazywanie prognoz (np. płatności)
  • Przygotowywanie i aktualizowanie programu, w tym: • formułowanie zapisu programu • formułowanie propozycji zmian w programie • negocjowanie z darczyńcami/ Komisją Europejską/ innymi podmiotami zewnętrznymi
  • Udział w kontrolach i audytach realizowanych przez organy zewnętrzne oraz analiza ustaleń kontrolnych, w tym: • udział w czynnościach kontrolnych lub audytowych realizowanych przez instytucje zewnętrzną • monitorowanie procesu wdrożenia otrzymanych zaleceń pokontrolnych/ po audycie

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe ekonomiczne lub techniczne lub wyższe nieprofilowane i studia podyplomowe ekonomiczne lub w zakresie polityki regionalnej
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • znajomość metodyki zarządzania projektami
  • wiedza z zakresu wdrażania funduszy UE
  • umiejętność obsługi MS Office: Word, Excel
  • rzetelność
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • współpraca
  • komunikacja
  • myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe