Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2494 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 12225

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
Praca administracyjno-biurowa. Opracowywanie dokumentów, prace i czynności koncepcyjne i biurowe. Użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów). Zagrożenie korupcją.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
Budynek przy ul. Tamka 3 jest dostępny i dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wewnątrz zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych umożliwiająca poruszanie się osobom na wózku inwalidzkim, a także drzwi wewnętrzne o odpowiedniej szerokości. W budynku znajdują się dwie windy i jedna platforma transportowa, które umożliwiają wjazd osobie na wózku inwalidzkim oraz łazienka dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku nie występują uciążliwe, szkodliwe czy niebezpieczne warunki pracy.

Zakres zadań

  • ­ocena projektów konkursowych i pozakonkursowych w ramach PO WER, w tym dokonywanie oceny formalnej/formalno-merytorycznej oraz uczestniczenie w ocenie strategicznej,
  • ­współpraca przy opracowywaniu założeń i regulaminów konkursów w ramach Działań nadzorowanych przez Wydział oraz udział w procedurze oceny, negocjacji, wyboru i podpisaniu umów o dofinansowanie projektów konkursowych i pozakonkursowych,
  • ­obsługa projektów konkursowych i pozakonkursowych realizowanych w ramach Działań nadzorowanych przez Wydział, monitorowanie postępu rzeczowego, weryfikowanie wniosków o płatność, rozpatrywanie proponowanych zmian oraz prowadzenie bieżącej kontroli procesu wdrażania projektów,
  • ­współpraca przy opracowywaniu, na podstawie wytycznych IZ, szczegółowych kryteriów wyboru projektów w ramach PO WER,
  • ­współpraca przy przygotowaniu informacji kwartalnych oraz okresowych, rocznych i końcowych sprawozdań z realizacji Działań nadzorowanych przez Wydział i przekazywanie ich odpowiednim podmiotom,
  • ­udział w przygotowaniu i aktualizacji dokumentów programowych w ramach PO WER oraz opiniowaniu projektów aktów normatywnych przekazywanych do Departamentu.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze funduszy strukturalnych
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego (co najmniej na poziomie B1)
  • znajomość zagadnień z obszaru polityki społecznej oraz wsparcia osób niepełnosprawnych
  • znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych
  • znajomość zagadnień z obszaru pomocy publicznej
  • wiedza z zakresu polityki spójności Unii Europejskiej
  • znajomość Europejskiego Funduszu Społecznego
  • znajomość PO WER
  • znajomość Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych PO WER
  • znajomość Systemu Realizacji PO WER
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • znajomość przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego
  • znajomość ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych
  • umiejętność obsługi komputera: MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe