Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Obrony Narodowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2418 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 14355

Warunki pracy

Budynek z podjazdem dla wózków inwalidzkich. Wewnątrz budynku: winda towarowa, drzwi przeciwpożarowe, bardzo ograniczona możliwość poruszania się na wózkach inwalidzkich-konieczna asysta innego pracownika. Nie występują uciążliwe/ szkodliwe/ niebezpieczne warunki pracy.
Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.
Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.

Zakres zadań

  • Współudział w koordynowaniu zadań związanych ze współpracą resortu obrony narodowej z Europejską Agencją Obrony (EDA) w zakresie zadań realizowanych przez Departament Polityki Zbrojeniowej (DPZ) w celu zapewnienia właściwego merytorycznego i organizacyjnego udziału resortu obrony narodowej w pracach EDA.
  • Przygotowywanie organizacyjne i merytoryczne spotkań bilateralnych w kraju i za granicą oraz koordynowanie współpracy departamentu z wybranymi partnerami zagranicznymi, w celu realizacji współpracy wojskowo-technicznej resortu ON z partnerami zagranicznymi.
  • Opracowywanie (również w języku angielskim) materiałów merytorycznych z zakresu współpracy wojskowo-technicznej resoru ON z określonymi państwami w celu dostarczenia przełożonym aktualnych informacji i opinii.
  • Opracowywanie (również w języku angielskim) dokumentów i materiałów merytorycznych do udziału kierownictwa MON w pracach Rady Sterującej EDA w celu zaprezentowania stanowiska resortu obrony narodowej na forum międzynarodowym.
  • Uczestniczenie w pracach komitetów i grup roboczych powołanych w ramach EDA, a w szczególności Komitetów Przygotowawczych do Rady Sterującej EDA oraz Rady Sterującej EDA.
  • Monitorowanie realizacji planu działań wynikających ze współpracy z EDA oraz prac prowadzonych przez inne komórki organizacyjne MON w ramach współpracy z EDA w celu opracowania spójnego stanowiska Polski prezentowanego na forach EDA.
  • Współudział w koordynowaniu współpracy resoru ON z Przedstawicielem Krajowego Dyrektora ds. Uzbrojenia przy Unii Europejskiej w Brukseli w sprawach dotyczących EDA w celu właściwego obiegu informacji dotyczących współpracy Polski z EDA.
  • Opracowywanie i procedowanie projektów umów międzynarodowych dotyczących współpracy wojskowo-technicznej resortu ON z wybranymi partnerami zagranicznymi.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Powyżej 1 roku doświadczenia w obszarze współpracy międzynarodowej lub stosunków międzynarodowych lub obronności
  • Poświadczenie bezpieczeństwa o klauzuli „tajne” lub zgoda na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego umożliwiającego uzyskanie poświadczenia bezpieczeństwa o klauzuli „tajne”
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym B2
  • Znajomość: ustawy o umowach międzynarodowych, Konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych, Decyzji Rady ustanawiającej i regulującej zasady funkcjonowania Europejskiej Agencji Obrony (Council Decision 2011/411/CFSP of 12 July 2011 defining the statute, seat and operational rules of the European Defense Agency and repealing Joint Action 2004/551/CFSP), protokołu dyplomatycznego, struktury organizacyjnej MON
  • Umiejętności: organizacji pracy własnej, współpracy z innymi, dążenia do rezultatu, poszukiwania rozwiązań, komunikacji, w tym komunikacji pisemnej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe