Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2400 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 15400

Warunki pracy

Praca administracyjno-biurowa polegająca m.in. na opracowywaniu dokumentów, obsłudze urządzeń biurowych, czynnościach koncepcyjnych. Częste reprezentowanie Urzędu na zewnątrz, narażenie na korupcję, krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe, stres związanych z pracą pod presją czasu.

Budynek jest częściowo dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. W budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych, drzwi wewnętrzne odpowiedniej szerokości oraz windy dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Brak odpowiednio przystosowanych łazienek.
W budynku nie występują szkodliwe czy niebezpieczne warunki pracy

Zakres zadań

  • prowadzenie finansowych spraw projektu, w tym prowadzenie bieżącej dokumentacji finansowej, przygotowywanie sprawozdań, wniosków o zapewnienie finansowania, wniosków o rezerwę celową i inne dokumenty planowania finansowego,
  • prowadzenie dokumentacji projektu oraz opisywanie dokumentacji wydatków zgodnie z wytycznymi Instytucji i Programu LIFE,
  • wspieranie pracowników Zespołu w realizacji działań projektowych, szczególnie w zakresie komunikacji z wykonawcami, przygotowywania zestawień, sprawozdań oraz udziału w komisjach przetargowych, prowadzenie bieżącej współpracy z komórką księgową Instytucji,
  • nadzorowanie realizacji umów oraz współpraca z wykonawcami dla zapewnienia ich terminowego wykonania, a także przygotowywanie protokołów odbioru oraz prowadzenie bieżącej korespondencji projektu LIFE,
  • udział w kompletowaniu dokumentacji wymaganej do przeprowadzenia kontroli przez Komisję Europejską oraz inne organy uprawnione do prowadzenia kontroli, a także udzielanie informacji i wyjaśnień, jak również wykonywanie działań mających na celu wdrożenie zaleceń pokontrolnych we współpracy z Kierownikiem Zespołu, aby zapewnić zgodność projektu z wytycznymi Instytucji i Programu LIFE w zakresie kontroli i sprawozdawczości,
  • prowadzenie bieżącego monitoringu realizacji umowy o dofinansowanie oraz osiągania zakładanych wskaźników,

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w zakresie rozliczania projektów współfinansowanych ze środków UE
  • wiedza i umiejętności z zakresu sprawozdawczości finansowej projektów finansowanych ze środków programu LIFE, realizacji projektów zgodnie z założonym budżetem,
  • znajomość ustawy prawo zamówień publicznych,
  • umiejętność tworzenia narzędzi do monitorowania i raportowania oraz prowadzenia monitoringu postępu realizacji projektu,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • zdolności analityczne,
  • komunikatywność,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
  • umiejetność obsługi komputera (pakiet MS Office, Internet).
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie z zarządzania projektami lub z zakresu realizacji zamówień publicznych
  • znajomość ustawy o finansach publicznych,
  • praktyczna znajomość przepisów dotyczących funduszy unijnych oraz znajomość zasad zarządzania projektami finansowanymi z funduszy unijnych