Zobacz więcej ofert pracy

Starszy inspektor

Główny Inspektorat Weterynarii w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2505 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 12006

Warunki pracy

Praca biurowa wykonywana przy użyciu komputera oraz urządzeń techniki biurowej (kserokopiarka, skaner, niszczarka). Praca wykonywana w pozycji przemiennej na terenie Głównego Inspektoratu Weterynarii lub na zewnątrz (delegacje).
Miejsce i otoczenie organizacyjno–techniczne stanowiska pracy:
Stanowisko pracy zlokalizowane jest w pomieszczeniu biurowym na IV lub V piętrze
w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy ul. Wspólnej 30. Ze względu na konstrukcję budynku – okna w pomieszczeniach biurowych na V piętrze zamontowane są w połaciach dachowych.
Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez: zapewnienie odpowiedniej szerokości drzwi i ciągów komunikacyjnych, brak progów na ciągach komunikacyjnych, dostosowanie toalet. Platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru oraz przy wejściu do budynku od ul. Żurawiej. Budynek może stwarzać problemy komunikacyjne dla osób niepełnosprawnych ruchowo ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Zakres zadań

  • Rozpatrywanie wniosków laboratoriów ubiegających się o zatwierdzenie przez Głównego Lekarza Weterynarii, prowadzenie postepowań oraz prowadzenie wykazu laboratoriów zatwierdzonych przez Głównego Lekarza Weterynarii, laboratoriów referencyjnych i innych.
  • Prowadzenie spraw związanych z funkcjonowaniem systemu CELAB użytkowanym przez laboratoria Inspekcji Weterynaryjnej oraz laboratoria zatwierdzone przez Głównego Lekarza Weterynarii.
  • Prowadzenie spraw związanych z bezpieczeństwem żywności pochodzenia zwierzęcego w zakresie zadań Stanowiska ds. laboratoriów.
  • Współpraca z biurami Głównego Inspektoratu Weterynarii, Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwem Zdrowia oraz innymi instytucjami i organizacjami w zakresie swoich kompetencji oraz udział w spotkaniach zarówno wewnątrz-resortowych jak i w spotkaniach zewnętrznych.
  • Współpraca z laboratoriami referencyjnymi krajowymi i wspólnotowymi w zakresie zadań Stanowiska ds. laboratoriów.
  • Opracowywanie aktów prawa wewnętrznego w zakresie zadań Stanowiska ds. laboratoriów wydawanych przez Głównego Lekarza Weterynarii (opracowywanie wytycznych, procedur, instrukcji Głównego Lekarza Weterynarii dotyczących postępowania Wojewódzkich Lekarzy Weterynarii i Kierowników ZHW w zakresie badań laboratoryjnych w kierunku dioksyn oraz wykrywania włośni) oraz opiniowanie projektów aktów prawnych w zakresie zadań Stanowiska ds. laboratoriów opracowywanych przez Departament Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii MRiRW i inne instytucje.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w zakresie diagnostyki weterynaryjnej
  • Wiedza: znajomość przepisów z zakresu struktury i funkcjonowania systemu weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej, podstawowa znajomość KPA.
  • Umiejętności: przekazywanie informacji w sposób jasny, precyzyjny i zwięzły.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość systemu CELAB.
  • Znajomość norm ISO w tym normy PN-EN ISO 17025:2005 „Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących”.