Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Starszy specjalista w Centrum Informacyjnym Rządu

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2900 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 180609
  • Data ukazania się ogłoszenia: 03 maja 2016 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:
  • starszy specjalista
  • do spraw prawnych
  • w Centrum Informacyjnym Rządu

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
    Al. Ujazdowskie 1/3
    00-583 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • opiniowanie na potrzeby Wydziału wybranych projektów aktów prawnych, innych dokumentów oraz stanowisk Rządu do projektów inicjowanych przez Prezydenta RP, posłów, Senat RP oraz obywateli
  • monitorowanie procesu legislacyjnego wybranych projektów aktów normatywnych oraz obszarów prawa, wyszukiwanie zmian, komentarzy i orzeczeń
  • udzielanie wyjaśnień w przedmiocie stosowania prawa oraz porad prawnych w przedmiocie realizowanych przez Wydział spraw
  • udział w spotkaniach zespołów merytorycznych na poziomach: KPRM, ministerstw, międzyresortowym, ośrodków badawczych lub innych podmiotów zewnętrznych
  • sporządzanie analiz, notatek i materiałów informacyjnych

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Pracownik wykonuje czynności o charakterze statycznym, związane głównie z pracą przy biurku i komputerze, oraz dynamicznym, związane głównie z poruszaniem się po terenie KPRM oraz poza nim. Większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej: praca z dokumentami, obsługa komputera powyżej 4 godzin na dobę.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Stanowisko pracy zlokalizowane jest w pokoju biurowym. Podstawowe wyposażenie stanowiska to: zestaw komputerowy, meble biurowe oraz elektryczne urządzenia biurowe. Siedziba Kancelarii znajduje się w Al. Ujazdowskich 1/3 i jest budynkiem wielokondygnacyjnym, wyposażonym w windy. Wejście główne posiada podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Szerokość głównych drzwi wejściowych do gmachu i drzwi wewnętrznych oraz ciągów komunikacyjnych jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zainstalowane są również w budynku 3 transportery przyschodowe. Windy wyposażone są w przyciski sterujące windą umożliwiające odczyt w piśmie Braille’a lub urządzenia informujące o pozycji windy, sygnalizację dźwiękową. Osoby niepełnosprawne mogą swobodnie korzystać z wielu toalet ze względu na ich odpowiednią przestrzeń. Dodatkowo w budynku KPRM funkcjonują dwie oznaczone toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Na wewnętrznym dziedzińcu KPRM znajduje się odpowiednio oznakowane miejsce parkingowe dla pracownika będącego osobą niepełnosprawną.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe prawnicze
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • powyżej 2 lat doświadczenia zawodowego w obszarze doradztwa prawnego
    • dobra znajomość przepisów prawa, w szczególności prawa gospodarczego i procesu legislacyjnego
    • umiejętność stosowania prawa w praktyce
    • umiejętność pracy w sytuacjach stresowych
    • umiejętność argumentowania
    • znajomość języka angielskiego na poziomie B1
wymagania dodatkowe
  • aplikacja radcowska, adwokacka lub legislacyjna
  • powyżej 1 roku doświadczenia zawodowego w samodzielnym sporządzaniu pism procesowych
  • kreatywność
  • umiejętność pracy w zespole
  • znajomość pakietu MS Office (Word, Excel, Power Point)
  • znajomość programów informacji prawnej (Lex, Legalis)
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów