Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Starszy specjalista w Departamencie Ochrony Interesów Konsumentów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3411 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 165237
  • Data ukazania się ogłoszenia: 10 grudnia 2014 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • starszy specjalista
  • do spraw publicznoprawnej ochrony konsumentów
  • w Departamencie Ochrony Interesów Konsumentów

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
    Plac Powstańców Warszawy 1
    00-950 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • przygotowuje projekty odpowiedzi na zawiadomienia w sprawach praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów;
  • analizuje wzorce umowne stosowane przez przedsiębiorców oraz przygotowuje w oparciu o przeprowadzone analizy projekty wystąpień do przedsiębiorców;
  • monitoruje rynek pod kątem zagrożeń dla konsumentów i pojawiających się na rynku problemów konsumenckich;
  • monitoruje i analizuje reklamy pod kątem możliwości naruszenia zbiorowych interesów konsumentów;
  • współpracuje z organizacjami konsumenckimi, organizacjami przedsiębiorców, organami administracji oraz innymi podmiotami w inicjatywach pozalegislacyjnych;
  • współpracuje z innymi komórkami organizacyjnymi UOKiK w zakresie wykonywania zadań związanych z eliminowaniem praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów oraz niedozwolonych postanowień umownych;
  • współpracuje z krajowymi organami ochrony konsumentów państw członkowskich Unii Europejskiej (m.in. w ramach procedur określonych rozporządzeniem parlamentu Europejskiego i Rady nr 2006/2004/WE z dnia 27 października 2004 r. w sprawie współpracy między organami krajowymi odpowiedzialnymi za egzekwowanie przepisów prawa w zakresie ochrony konsumentów);
  • kontaktuje się z mediami w celu udzielania informacji o realizacji zadań związanych z publicznoprawną ochroną konsumentów w zakresie należącym do właściwości Prezesa UOKiK;

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • 1. praca biurowa przy komputerze,
    na pełen etat 5 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie;
    2. krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe, udział w spotkaniach międzyresortowych i grupach roboczych
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • UOKiK mieści się w zabytkowym budynku przy Placu Powstańców Warszawy 1. Budynek jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Łazienka, dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, zlokalizowana jest na III piętrze. Pokój mieści się na VI piętrze, charakter pracy wymaga obsługi komputera i innych sprzętów biurowych.
    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe prawnicze
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego w pracy na stanowisku związanym ze stosowaniem prawa cywilnego lub gospodarczego
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • wiedza specjalistyczna i umiejętność jej wykorzystania w zakresie prawa konsumenckiego;
    • posiadanie kompetencji: rzetelność i terminowość;
    • posiadanie kompetencji: zorientowanie na osiąganie celów;
    • znajomość języka angielskiego (poziom B2);
wymagania dodatkowe
  • 1 rok doświadczenia w branży finansowej (sektor bankowy, ubezpieczeniowy, itd.) lub telekomunikacyjnej; znajomość zagadnień prawnych w obszarze consumer finance;
  • posiadanie kompetencji: kreatywność;
  • posiadanie kompetencji: umiejętności analityczne;
  • posiadanie kompetencji: podejmowanie decyzji i odpowiedzialność;
  • posiadanie kompetencji: skuteczna komunikacja;

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów