Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Funduszy UE Warszawa
Starszy specjalista w Departamencie Programów Ponadregionalnych w Wydziale Zarządzania

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3522 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 162487
  • Data ukazania się ogłoszenia: 21 sierpnia 2014 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • starszy specjalista
  • w Departamencie Programów Ponadregionalnych w Wydziale Zarządzania

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Warszawa ul.: Wspólna 2/4

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa
  • ul.: Wspólna 2/4

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • koordynacja zagadnień związanych z pomocą publiczną udzielaną w ramach programów operacyjnych dotyczących Polski Wschodniej, w tym: koordynacja przygotowania programów pomocowych dla wsparcia finansowego udzielanego w ramach programu operacyjnego w zakresie rozwoju Polski Wschodniej 2014-2020;
  • opiniowanie dokumentów z zakresu pomocy publicznej, w szczególności: aktów prawnych, strategii i dokumentów rządowych oraz wspólnotowych;
  • koordynacja przygotowania systemu wyboru projektów w ramach programu operacyjnego w zakresie rozwoju Polski Wschodniej 2014-2020;
  • realizacja zadań związanych z przygotowaniem programu operacyjnego w zakresie rozwoju Polski Wschodniej 2014-2020 oraz innych dokumentów w tym szczegółowego opisu osi priorytetowych niezbędnych do wdrożenia programu operacyjnego w zakresie rozwoju Polski Wschodniej 2014-2020;
  • udział w opiniowaniu i opracowywaniu stanowisk resortu lub Rządu RP wobec dokumentów Unii Europejskiej, w zakresie polityki spójności 2014-2020;
  • przygotowywanie opinii i projektów stanowisk Instytucji Zarządzającej, opracowanie materiałów informacyjnych, prezentacji, w tym materiałów dla kierownictwa Departamentu i kierownictwa resortu.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • – praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner,
    – węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych tylko na jednym/na innym piętrze,
    – brak windy dostosowanej do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych,
    – wejście główne od strony ul. Wspólnej przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
    – wejście do obiektu od strony ul. Żurawiej przystosowane za pomocą platformy windowej,
    – ciągi komunikacyjne nieprzystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe magisterskie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze funduszy unijnych, w tym co najmniej 1 rok w obszarze pomocy publicznej,
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość przepisów z zakresu pomocy publicznej,
    • wiedza w zakresie zagadnień związanych z wdrażaniem funduszy UE,
    • rzetelność i terminowość,
    • umiejętność współpracy,
    • samodzielność i inicjatywa,
    • umiejętności analityczne,
    • skuteczna komunikacja,
    • zorientowanie na osiąganie celów,
    • znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów