Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Starszy specjalista w Wydziale Przetwarzania Danych w Departamencie Informatyki

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3144 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 172519
  • Data ukazania się ogłoszenia: 26 sierpnia 2015 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:
  • starszy specjalista
  • do spraw administrowania systemami Elektronicznej Wymiany Informacji dotyczących Zabezpieczenia Społecznego (EESSI)
  • w Wydziale Przetwarzania Danych w Departamencie Informatyki

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa
  • ul. Bracka 4, 00-502 Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • administrowanie krajowym modułem Systemu Elektronicznej Wymiany Informacji dotyczących Zabezpieczenia Społecznego (EESSI) w centralnym środowisku przetwarzania danych MPiPS, w tym aplikacjami, bazami danych i systemami,
  • monitorowanie działania zasobów teleinformatycznych i aplikacji użytkowych wdrożonych w centralnym środowisku przetwarzania danych na potrzeby EESSI, w tym prowadzenie rejestru występujących awarii i sposobu ich usunięcia,
  • szacowanie ryzyk wystąpienia zagrożeń oraz incydentów po stronie infrastruktury teleinformatycznej centralnego środowiska przetwarzania danych MPiPS związanej z EESSI, badanie podatności na ich wystąpienie oraz podejmowanie działań zapobiegających tym ryzykom,
  • współpraca z właściwą komórką organizacyjną Ministerstwa w przygotowaniu i prowadzeniu zamówień publicznych w obszarze systemów i narzędzi ICT eksploatowanych w centralnym środowisku przetwarzania danych MPiPS związanych z EESSI, realizowanych w ramach przyznanych środków budżetowych,
  • współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi Ministerstwa, użytkownikami końcowymi eksploatującymi system EESSI wdrażany w centralnym środowisku przetwarzania danych,
  • przygotowywanie projektów i propozycji rozbudowy i rozwoju centralnego środowiska przetwarzania danych MPiPS na potrzeby EESSI, w tym uczestnictwo w posiedzeniach zespołów technicznych pracujących przy Komisji Europejskiej,
  • prowadzenie w ramach nadzorowanych aplikacji użytkowych rejestru wykorzystywanych i wolnych licencji wykorzystywanych w ramach systemu EESSI.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Praca administracyjno-biurowa. Opracowywanie dokumentów, prace i czynności koncepcyjne i biurowe. Użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów). Nietypowe godziny pracy. Zagrożenie korupcją. Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe. Zagrożenie naciskami grup przestępczych. Praca w szczególnie trudnych warunkach środowiskowych.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Budynek przy ul. Brackiej 4 jest niedostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
    Z uwagi na konstrukcję budynku utrudnione jest poruszanie się w nim osób niepełnosprawnych. W budynku brak jest windy umożliwiającej wjazd osobie na wózku inwalidzkim oraz łazienki dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych.
    W budynku nie występują uciążliwe, szkodliwe czy niebezpieczne warunki pracy.
    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze ICT, w zakresie administrowania systemami teleinformatycznymi lub administrowania siecią lub administrowania bazami danych
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • bardzo dobra znajomość j. angielskiego (co najmniej na poziomie B2),
    • znajomość budowy i konfiguracji systemów teleinformatycznych i baz danych,
    • znajomość platform do monitorowania zasobów sprzętowych w środowisku ICT,
    • znajomość zagadnień bezpieczeństwa systemów,
    • znajomość środowiska VMware,
    • znajomość przepisów prawa z zakresu informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne,
    • znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych,
    • znajomość przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego,
    • znajomość ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych,
    • znajomość ustawy o służbie cywilnej,
    • komunikatywność,
    • znajomość obsługi komputera: MS Office.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów