Zobacz więcej ofert pracy

Administrator Serwerów Microsoft

KGHM Polska Miedź S.A.
dolnośląskie, Lubin
praca stacjonarna
2156 dni temu

KGHM - polski koncern o zasięgu globalnym działający w branży wydobywczej i przetwórczej rud miedzi. Zajmuje szóste miejsce na świecie w produkcji górniczej miedzi i drugą pozycję w produkcji górniczej srebra. Posiada swoje aktywa w Polsce, USA, Kanadzie i Chile. Grupa Kapitałowa KGHM liczy ponad 50 podmiotów. Zatrudnia ponad 35 tys. pracowników.

Nazwa oddziału: KGHM Polska Miedź S.A. O/Centralny Ośrodek Przetwarzania Informacji

Poszukuje osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: Lubin

Komórka organizacyjna: Dział Systemów Operacyjnych i Baz Danych

Zakres obowiązków:

  • Administracja systemami/środowiskiem serwerowym w ramach zasobów Wydziału Zarządzania Infrastrukturą i Potencjałem Technicznym.
  • Zapewnianie ciągłości pracy systemów - tj. rozwiązywanie problemów związanych z wydajnością systemów, ich optymalizacją, monitorowaniem podległej infrastruktury serwerowej.
  • Zarządzanie i projektowanie korporacyjnej infrastruktury platform systemowych i aplikacyjnych w ramach zasobów i udostępnianych usług przez Wydziału Zarządzania Infrastrukturą i Potencjałem Technicznym. Opracowywanie projektów dokumentów dotyczących realizowanych zadań. Przeprowadzanie migracji systemów pomiędzy serwerami oraz do wyższych wersji.
  • Prowadzenie globalnych projektów wdrożeniowych i utrzymaniowych (platformy systemowe, aplikacje). Automatyzacja zadań administracyjnych. Zarządzanie, utrzymanie i rozwój infrastruktury IT, w tym wdrażanie, utrzymanie i administracja wewnętrznymi platformami systemowymi wykorzystywanymi przez globalne aplikacje korporacyjne, a w szczególności:
    • administracja wraz z ich rozwojem środowisk serwerowym Microsoft (Windows Server, MS Exchange, Active Directory, SQL, Skype, , PKI, DNS, DHCP, Hyper-V, TMG,
    • administracja i rozwój środowisk platform wirtualizacyjnych (Vmware, HyperV).
    • administracja serwerami Linux, w tym: bramka poczty przychodzącej, bramka poczty wychodzącej, kontrola antyspamowa i antywirusowa.
    • administracja środowiskiem serwerowym Blackberry.
Wymagania:

Minimalne:

  • Wykształcenie: magister inżynier o kierunku it lub pokrewne
  • Bardzo dobra znajomość systemów Windows Serwer 2008/2012, Active Directory
  • Znajomość baz danych MS SQL
  • Znajomość języków skryptowych, np. Power Shell
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Kreatywność, chęć znalezienia nowych rozwiązań
  • Prawo jazdy kat.B
  • Język Angielski na poziomie B1