Kto pomaga pracującym rodzicom?

2017-01-20

 

Portal Praca.pl zapytał swoich użytkowników kto zajmuje się ich dziećmi, podczas gdy oni pracują. Wyniki pokazują, że z wyborem najlepszej opieki dla swoich pociech nie musi się borykać prawie 37% użytkowników, ponieważ nie mają dzieci lub ich dzieci są już dorosłe. Na kim mogą polegać pozostali?

 

Okazuje się, że większość, bo aż 28% rodziców, którzy odpowiedzieli na pytanie portalu Praca.pl odprowadza dzieci do żłobka, przedszkola lub szkoły. U 11% ankietowanych, pociechą zajmuje się jeden z rodziców, natomiast ponad 2% badanych ma to szczęście, że może jednocześnie pracować i opiekować się dzieckiem. Niespełna 5% korzysta z opieki niani.

 

Warto natomiast podkreślić, że prawie 17% ankietowanych rodziców korzysta z pomocy babci lub dziadka. W związku ze zbliżającymi się Dniami Babci i Dziadka przypominamy, żeby doceniać naszych najbliższych nawet drobnymi gestami. Ich bezinteresowna pomoc jest bezcenna, dlatego pamiętajmy o złożeniu im życzeń w tych wyjątkowych dniach. Drobne gesty mają wielką moc.

 


Przeczytaj także:

Skomentuj