Now hiring

Centrum Nauki Kopernik

3 currents jobs 251-500 employees Science and education

 

Centrum Nauki Kopernik jest jedną z najnowocześniejszych europejskich instytucji kultury. To wspólna inicjatywa Miasta st. Warszawy, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Centrum Nauki Kopernik to:

* królestwo eksperymentów - w Centrum Nauki Kopernik znajdują się setki interaktywnych urządzeń, na których dzieci, młodzież i dorośli przeprowadzają  doświadczenia wyjaśniające jak funkcjonuje świat wokół nas. Tu chodzi o zrozumienie zjawisk, a nie pokazywanie historii rozwoju nauki, jak w klasycznych muzeach techniki.
* raj dla ciekawych świata - u nas można, a nawet trzeba, dotykać eksponatów i samodzielnie wykonywać na nich eksperymenty. Obserwując przebieg doświadczenia oraz jego rezultaty, bez problemu można zrozumieć nawet skomplikowane zjawiska.
* przygoda i świetna zabawa - każdy, kto odważy się trochę poeksperymentować przekona się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Wiek zwiedzającego nie ma znaczenia - wystawy są tak pomyślane, by każdy znalazł tu coś dla siebie.
* miejsce magnetyczne - eksperymentując w Centrum Nauki Kopernik  spędza się całe dnie i wielokrotnie do niego wraca.
* podglądanie przyszłości - prezentujemy rozwiązania technologiczne, nad którymi naukowcy dopiero pracują

a także:
* teatr, w którym w role aktorów wcielają się roboty,
* oryginalny ogród na dachu, który otwiera widok na panoramę miasta i rzekę,
* jedno z najnowocześniejszych na świecie planetariów

Centrum tworzy zespół ludzi o różnych pasjach i zainteresowaniach, otwartych i gotowych podejmować niekonwencjonalne wyzwania, a także zarażających innych swoją ciekawością świata...

Current jobs

3

of current jobs

Centrum Nauki Kopernik

Wybrzeże Kościuszkowskie 20

00-390 Warszawa