Historia Greenpeace.
W 1971 roku grupa zapaleńców na pokładzie zardzewiałej łajby Philis Cormac wypłynęła z Vancouver, żeby zaprotestować przeciwko próbom jądrowym prowadzonym przez rząd USA na wyspie Aleutian. Ta pierwsza, spontaniczna wyprawa nie zakończyła się spektakularnym sukcesem, jednak stworzyła fundamenty organizacji, która obecnie w ponad 40 krajach jest wspierana przez 11 mln 600 tys. osób na świecie, z czego 2,8 mln regularnie wspiera ją finansowo. Dzięki temu możemy działać na wszystkich kontynentach i … wszystkich oceanach świata. Statki Greenpeace pomagają nam chronić najbardziej wrażliwe ekosystemy świata - od Arktyki, poprzez Amazonię aż do Antarktydy. 
Współpracujemy z naukowcami, lekarzami, prawnikami, dziennikarzami, studentami, inżynierami, rodzicami i przedstawicielami przeróżnych profesji i dziedzin życia w zależności od potrzeb kampanii.
Greenpeace w Polsce tworzą darczyńcy, wolontariusze, cyberaktywiści, fundraiserzy i pracownicy biura. Wspólnie działamy na rzecz ochrony planety - pragniemy zachować ją dla przyszłych pokoleń. Tylko razem jesteśmy skuteczni i możemy chronić nie tylko najcenniejsze obszary globalnego dziedzictwa, ale też działać lokalnie. Informacje na temat aktualnych kampanii znajdują się na naszej stronie internetowej www.greenpeace.pl
Chcesz z nami zmieniać świat? ZOSTAŃ FUNDRAISEREM!
Lub dołącz do grupy lokalnej jako wolontariusz!
Company Greenpeace Polska does not have any current jobs.
Archival jobs Greenpeace Polska