Doradcy klienta w bankowości pilnie poszukiwani

2018-04-24

Sytuacja na rynku pracy niezmiennie od kilku miesięcy jest powodem do radości dla coraz większej grupy pracowników. W pierwszym kwartale br. pozytywny trend dotyczył w szczególności doradców klienta w sektorze bankowym. Procentowy udział ogłoszeń na to stanowisko w ogłoszeniach ogółem wzrósł z 2 do 3% i wysunął doradcę klienta na pierwsze miejsce wśród pracowników najczęściej poszukiwanych przez pracodawców, prześcigając tym samym stanowisko robotnika produkcyjnego (najczęściej poszukiwanego w pierwszym kwartale 2017 roku).


Kogo i gdzie szukali rekruterzy?


Analiza ogłoszeń zamieszczonych na Praca.pl w pierwszym kwartale br. wskazuje, że pracy najlepiej szukać w województwie mazowieckim – tu zostało zamieszczonych 21% wszystkich ofert pracy, z czego znaczna większość w Warszawie. Ważna jest znajomość języka obcego – angielski zdecydowanie przydaje się najbardziej – aż 42% wszystkich ogłoszeń zawierało wymóg jego znajomości. W cenie są też języki niemiecki i czeski.


Dane dotyczące aplikowania na ogłoszenia na Praca.pl potwierdzają ogólne trendy – pracodawcom najtrudniej znaleźć sprzedawców, kierowców i inżynierów budowy – na te ogłoszenia kandydaci aplikowali najrzadziej.


Jakie oferty pracy przyciągają uwagę kandydatów?


Niezmiennie największym zainteresowaniem kandydatów poszukujących zatrudnienia na Praca.pl cieszyły się ogłoszenia z obszaru administracji biurowej. Najczęściej wyświetlane (1 ogłoszenie średnio 200 razy) były oferty na specjalistę ds. administracyjnych.


Z największą konkurencją musiały liczyć się osoby aplikujące na stanowiska asystenta/tki ds. administracyjnych oraz pracownika recepcji medycznej.
Średnia liczba CV przesłanych w odpowiedzi na 1 ogłoszenie wynosiła odpowiednio 111 i 70.

 

 

Read also:

Comment