Najtrudniej znaleźć pracowników w obszarze sprzedaży

2018-10-11

Raport z rynku pracy – Q3 2018


Praca.pl przeanalizowała ogłoszenia zamieszczane na portalu w podziale na województwa, wyodrębniając największe miasta oraz obszary zawodowe i stanowiska. Sprawdziła również, na które ogłoszenia kandydaci aplikują najczęściej i jakie oferty najchętniej wyświetlają.
Na pierwszym miejscu wśród najczęściej poszukiwanych na Praca.pl pracownikówznalazł się sprzedawca. Całe podium należy do obszaru sprzedaży. Ogłoszenia na stanowiska sprzedawcy, specjalisty ds. sprzedaży i przedstawiciela handlowego stanowiły 7% wszystkich ogłoszeń zamieszczonych w trzecim  kwartale na portalu.  Duże zapotrzebowanie jest również na specjalistów ds. administracyjnych i doradców klienta w bankowości. 

Jakiej pracy najczęściej szukali kandydaci?

 

 

Kandydaci najczęściej wyszukują ofert z obszaru pracy biurowej i administracyjnej oraz stanowisk asystenckich. Praca.pl często odwiedzają  też kierowcy.
Rekruterzy nie mieli też problemu ze spływem aplikacji na tego typu stanowiska. Największa konkurencja była na stanowisku asystentki oraz pracownika biurowego – na jedno miejsce kandydaci nadsyłali średnio 40 aplikacji. 

Gdzie najłatwiej znaleźć pracę?

 

 

Analiza ofert pracy zamieszczonych na Praca.pl w trzecim kwartale 2018 roku wskazuje, że 1/4 wszystkich ofert dotyczyła pracy w największych miastach w Polsce. 
Najłatwiej pracę znaleźć w Warszawie, na brak ofert nie mogą też narzekać kandydaci z Krakowa i Wrocławia. 

 

 

Read also: