Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1957 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 38829

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
• częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz-udział w konferencjach

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
• węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych tylko na jednym/na innym piętrze
• winda dostosowana do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
• wejście do obiektu od strony Placu Trzech Krzyży nie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wejście do tego budynku odbywa się przez wejście od
ul. Wspólnej
• ciągi komunikacyjne przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
• praca w pokoju wieloosobowym
• praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

Zakres zadań

  • Dokonywanie analiz prawnych – doradztwo prawne podczas spotkań z podmiotami zewnętrznymi – przygotowywanie projektów opinii/ wyjaśnień/ interpretacji/ oceny – sporządzanie opinii prawnych – udzielanie porad prawnych
  • Monitorowanie stanu prawnego i orzecznictwa oraz standardów/ rekomendacji/ wytycznych/ opinii, etc. – analizowanie aktualnego stanu prawnego, orzecznictwa i poglądów doktryny/ rekomendacji/ wytycznych/ opinii – analizowanie planowanych zmian prawnych – przekazywanie informacji zainteresowanym
  • Prowadzenie obsługi procesu legislacyjnego – opiniowanie projektów aktów prawnych i/ lub założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych inicjowanych poza Ministerstwem lub ich części – opiniowanie projektów aktów prawnych i/ lub założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych powszechnie obowiązujących inicjowanych przez Ministerstwo – opracowywanie projektów aktów prawnych i/ lub założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych powszechnie obowiązujących inicjowanych przez Ministerstwo – reprezentowanie Ministra w pracach nad projektami aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych (w tym: udział w posiedzeniach konferencji uzgodnieniowych, Komisji Prawniczych, Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego
  • Organizowanie spotkań i wydarzeń krajowych/ międzynarodowych Ministerstwa prowadzenie i/ lub udział w spotkaniach i wydarzeniach – przygotowywanie merytoryczne spotkań i wydarzeń (w tym: opracowywanie prezentacji, materiałów, publikacji, etc.) – tworzenie harmonogramu spotkań i wydarzeń – przygotowywanie/ uzgadnianie dokumentów podsumowujących
  • Prowadzenie obsługi interpelacji i zapytań poselskich – gromadzenie materiałów – prowadzenie konsultacji – przygotowywanie odpowiedzi

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze lub ekonomiczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze tworzenia i opiniowania aktów prawnych
  • – znajomość przepisów prawa gospodarczego w szczególności regulacji w zakresie podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej
  • – znajomość przepisów prawa cywilnego i Kodeksu postepowania administracyjnego
  • – znajomość procesu legislacyjnego i Zasad techniki prawodawczej
  • – znajomość sytuacji gospodarczej Polski
  • – organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność, myślenie analityczne, wystąpienia publiczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe