Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Rozwoju w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1590 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 58130

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
• obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe
• krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe – kilka razy w roku

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
• węzły sanitarne w przestrzeni ogólnodostępnej przystosowane dla osób niepełnosprawnych (na parterze - 2 szt., na I piętrze - 2 szt.)
• winda dostosowana do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
• wejście do obiektu od strony pl. Trzech Krzyży przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo
• ciągi komunikacyjne przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
• praca w pokoju wieloosobowym
• praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

Zakres zadań

  • Zadanie 1: Prowadzenie analiz (m.in. społeczno-gospodarczych; finansowo-ekonomicznych; na potrzeby przygotowania dokumentów strategicznych/ polityk; analiz na potrzeby usprawnienia funkcjonowania systemu wdrażania), w tym: • identyfikowanie problemów, zagrożeń, uwarunkowań, etc. • gromadzenie danych/ zamawianie ekspertyz • analizowanie zgromadzonych danych, wnioskowanie • formułowanie raportu/ rekomendacji/ informacji
  • Zadanie 2: Prowadzenie obsługi procesu legislacyjnego: • opracowywanie projektów aktów prawnych i założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów powszechnie obowiązujących inicjowanych przez Ministerstwo • opiniowanie projektów aktów prawnych i założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów powszechnie obowiązujących inicjowanych poza Ministerstwem • opiniowanie projektów aktów prawnych wewnętrznie obowiązujących inicjowanych przez Ministerstwo • opiniowanie projektów aktów prawnych i założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów powszechnie obowiązujących inicjowanych przez Ministerstwo • uzgadnianie i konsultowanie projektów aktów pranych i założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych z właściwymi komórkami Ministerstwa, organami i instytucjami
  • Zadanie 3: Nadzór nad realizacją umów/porozumień zawartych przez Ministerstwo z innymi podmiotami: • monitorowanie procesu realizacji postanowień umowy/porozumienia • kontrolowanie zleceniobiorcy w zakresie wynikającym z umowy/porozumienia
  • Zadanie 4: Prowadzenie działań/projektów informacyjnych/ edukacyjnych: • analizowanie i wybór grup docelowych • analizowanie efektywności działań/projektów informacyjnych/ edukacyjnych • nadzór nad wykonawcami
  • Zadanie 5: Monitorowanie wdrażania strategii i programów (np. operacyjnego, pomocowego, krajowego, wieloletniego, etc.): • monitorowanie realizacji postępu rzeczowego za pomocą wskaźników • sporządzanie raportów przedstawiających stan realizacji strategii/programu • koordynowanie i przygotowywanie (merytoryczne i organizacyjne) posiedzeń Komitetu Sterującego ds. Krajowego Programu Ochrony Powietrza
  • Zadanie 6: Prowadzenie obsługi interpelacji i zapytań poselskich: • gromadzenie materiałów • przygotowywanie odpowiedzi • prowadzenie konsultacji
  • Zadanie 7: Udział w przygotowaniu i prowadzeniu postępowań w zakresie właściwości komórki organizacyjnej: • przeprowadzanie rozeznania rynku • szacowanie wartości zamówienia • sporządzania opisu przedmiotu zamówienia • opracowywanie projektu umowy • uczestniczenie w postępowaniach jako członek komisji przetargowych • opiniowanie dokumentacji • nadzorowanie wykonania umowy • przeprowadzanie odbioru przedmiotu umowy

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze ochrony środowiska, w tym wytwarzania i obrotu energią z odnawialnych źródeł energii
  • wiedza z zakresu obowiązujących przepisów dot. odnawialnych źródeł energii, w tym funkcjonowania krajowego i europejskiego rynku energii
  • wiedza z zakresu technicznych, ekonomicznych i środowiskowych aspektów funkcjonowania rynku energii elektrycznej
  • wiedza z zakresu przepisów i ekonomii wytwarzania energii elektrycznej w instalacjach odnawialnych źródeł energii
  • wiedza z zakresu prawa ochrony środowiska (w szczególności w zakresie ochrony powietrza i gospodarki niskoemisyjnej)
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność, kreatywność
  • myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe