Filter jobs

Job GORZÓW WIELKOPOLSKI Newest jobs

78 jobs

 • Job of the week
  Programista .NET Asseco Data Systems S.A.
  Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Nowa Sól, Żary, Żagań, Świebodzin, Międzyrzecz, Kostrzyn nad Odrą, Sulechów, Słubice, Gubin, Lubsko, Wschowa, Szprotowa, Krosno Odrzańskie, Drezdenko, Sulęcin, Skwierzyna, Korzuchów, Witnica, Rzepin, Zbąszynek, Jasień
  12 hours
 • Job of the week
  Doradca Klienta Adreams
  Gorzów Wielkopolski
  3 days

Praca w Gorzowie Wielkopolskim

Gorzów Wielkopolski jest jedną ze stolic województwa lubuskiego. Miasto położone w otoczeniu wzgórz i rzeki Warty oraz lasów i jezior stanowi atrakcyjny punkt turystyczny. Gorzów Wielkopolski to w głównej mierze miasto przemysłowe.

Rynek pracy w Gorzowie Wielkopolskim skupiony jest głównie wokół przemysłu chemicznego, elektronicznego, energetycznego, farmaceutycznego oraz motoryzacyjnego. Praca w Gorzowie Wielkopolskim w ekonomicznej strefie dostępna jest zarówno dla specjalistów, jak i fachowców. Ponadto częstym zjawiskiem występującym w obszarach związanych z zatrudnieniem jest tryb pracy sezonowej. Każdego roku wzrost zatrudnienia widać wyraźnie w branży budowlanej.

Dotacje unijne znacznie wpłynęły na rozwój gospodarczy miasta. Środki finansowe otrzymane z UE przeznaczone zostały na rozbudowę infrastruktury drogowej, co miało bezpośredni wpływ na inwestycje na lokalnym rynku pracy. Nowe inwestycje to także nowe miejsca pracy dla Gorzowian.

Programy dofinansowań związane z założeniem działalności gospodarczej miały wpływ na wzrost aktywności gospodarczej w sektorze jednoosobowych działalności gospodarczych. Duża ilość małych pracodawców jest także szansą za zatrudnienie dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego.

Sporą część gospodarki miasta zajmują obszary usługowe o różnorodnym przeznaczeniu. Dominuje handel, pośrednictwo w obszarze finansów i nieruchomości.

Rozwija się stale obszar usług specjalistycznych, do których zalicza się w dużej mierze usługi medyczne i prawne. Spora ilość gabinetów lekarskich oraz kancelarii prawniczych, radcowskich, notarialnych wypełniają mapę zawodową Gorzowa Wielkopolskiego.

Prężnie rozwija się rynek mieszkaniowy w mieście. Fakt poprawy warunków płacowych umożliwiających zaciągnięcie kredytu na poczet mieszkania przyczynił się do znacznego rozwoju rynku nieruchomości.

Hiring on praca.pl