Zobacz więcej ofert pracy

Inspektor weterynaryjny

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Elblągu
Elbląg
praca stacjonarna
1379 dni temu
Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Elbląg
Ogłoszenie o naborze Nr 65030

Warunki pracy

- Inspektorat pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7,00 - 15,00,
- praca w przeważającej części wymiaru czasu pracy w terenie (poza siedzibą Inspektoratu - powiat elbląski oraz gmina Miasto Elbląg),
- ze względu na sytuację epizootyczną okresowo występuje praca w godzinach nadliczbowych w soboty, niedziele, święta oraz w porze nocnej bez prawa do zapłaty, rekompensata w postaci czasu wolnego,
- okresowo występuje również konieczność przenoszenia ciężarów do około 20 kg, nawet kilka razy w tygodniu w terenie o zróżnicowanym ukształtowaniu,
- stres związany z przeprowadzaniem kontroli,
- prowadzenie samochodu służbowego do 3,5 tony w celu dojazdu do i powrotu z kontroli, dowozu próbek do laboratorium, dojazdu na szkolenia lub inne wyjazdy służbowe,
- narzędzia pracy: komputer,
- budynek jednopiętrowy bez podjazdu dla niepełnosprawnych i windy,
- brak toalet dostosowanych dla osób niepełnosprawnych,
- zatrudnienie na umowę o pracę (bez okresu próbnego), pierwsza umowa na 12 miesięcy, kolejna na czas nieokreślony,
- dodatek za wysługę lat od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,
- za wieloletnią pracę członek korpusu służby cywilnej otrzymuje nagrodę jubileuszową,
- dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. "trzynastka",
- pakiet socjalny (m.in. dofinansowanie do wypoczynku dla pracowników i jego dzieci, dopłaty do kolonii i obozów, niskooprocentowane pożyczki, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach - zapomogi),
- dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych do pracy przy komputerze,
- możliwość korzystania z Pracowniczej Kasy Zapomogo-Pożyczkowej,
- możliwość skorzystania z grupowego ubezpieczenia na życie.

Zakres zadań

  • sprawowanie bezpośredniego nadzoru nad zakładami i organami urzędowego badania zwierząt rzeźnych i mięsa,
  • prowadzenie dokumentacji związanej z nadzorem nad zakładami,
  • prowadzenie postępowań administracyjnych i egzekucyjnych, przygotowywanie projektów decyzji, zaświadczeń i innych zgodnie z ustaleniami podjętymi przez kierownika zespołu,
  • nadzór nad eksportem i importem środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego,
  • pobieranie próbek do urzędowych badań w zakresie bezpieczeństwa żywności i higieny procesu a także zawartości dozwolonych substancji dodatkowych i substancji pomagających w przetwarzaniu żywności oraz badań środowiskowych,
  • obsługa programów komputerowych z zakresu bezpieczeństwa żywności pochodzenia zwierzęcego m.in. Traces, e-klient,
  • prowadzenie nadzoru nad pozyskiwaniem, magazynowaniem i wprowadzaniem do obrotu surowców kategorii I, II, III pochodzenia zwierzęcego w rzeźniach i zakładach nadzorowanych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe - weterynaryjne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii na terenie RP - aktualne zaświadczenie
  • Posiadanie prawa jazdy kategorii B
  • Znajomość prawa z zakresu: a) ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej (t.j.Dz.U. z 2018 r., poz. 1557 z późn.zm.), b) rozporządzenia nr 852/2004 UE z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz.U. L 139 z 30.04.2004), c) rozporządzenia nr 853/2004 UE z dnia 29 kwietnia 2004 r. ustanawiające szczególne przepisy dot.higieny w odniesieniu do żywności poch.zwierzęcego (Dz.U. L 139 z 30.04.2004), d) ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (t.j.Dz.U. z 2020 r., poz.265 z późn. zm.)
  • Umiejętność obsługi komputera oraz oprogramowania biurowego (pakiet MS Office Exel, WORD)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego na poziomie B 2 (zaświadczenie lub oświadczenie)