Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Zachodniopomorskie Szczecin
Inspektor wojewódzki

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie
Szczecin
praca stacjonarna
1825 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Szczecin
Ogłoszenie o naborze Nr 46251

Warunki pracy

-praca o charakterze administracyjno-biurowym, wykonywana w pozycji siedzącej, wymuszonej
-praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie
-stanowisko pracy znajduje się na II. piętrze budynku ZUW
-w budynku znajduje się winda (brak podjazdów)
-urządzenia higieniczno-sanitarne na każdej kondygnacji, niektóre przystosowane dla osób niepełnosprawnych
-oświetlenie dzienne i sztuczne

Zakres zadań

  • monitorowanie realizacji inwestycji, podpisywanie umów, przekazywanie i rozliczanie środków
  • prowadzenie postępowań w sprawie zwrotów dotacji z budżetu państwa w trybie określonym umową o dofinansowanie i ustawą o finansach publicznych
  • przekazywanie informacji w zakresie prawidłowości realizowania i rozliczania przedsięwzięć inwestycyjnych, w tym udział w szkoleniu beneficjentów w ramach programów dofinansowanych z budżetu państwa
  • sporządzanie zestawień i sprawozdań na potrzeby ministerstw zaangażowanych we wdrażanie Programów na rzecz przedsięwzięć infrastrukturalnych realizowanych na terenie województwa
  • formalna ocena wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć infrastrukturalnych
  • rozpatrywanie skarg, wniosków i petycji w sprawach organizacji i bezpieczeństwa ruchu drogowego
  • obsługa prac Komisji Wojewody Zachodniopomorskiego ds. oceny wniosków złożonych w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 oraz Rządowego Programu na Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej oraz realizacji zadań nałożonych ustawą z dnia 23 października 2018 r. o Funduszu Dróg Samorządowych
  • prowadzenie spraw z zakresu uzgodnienia tras procesji, pielgrzymek i innych imprez o charakterze religijnym odbywających się na drogach publicznych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego związane z realizacją projektów infrastrukturalnych (np. w zakresie finansowania lub zamówień publicznych lub prawa budowlanego)
  • znajomość zagadnień wynikających z ustaw: o finansach publicznych, prawo o ruchu drogowym, o drogach publicznych, prawo zamówień publicznych, prawo budowlane
  • znajomość zagadnień z obszaru organizacji ruchu na drogach
  • biegła znajomość obsługi komputera
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • uprawnienia z zakresu przygotowania do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie
  • przeszkolenie z zakresu Prawa Zamówień Publicznych
  • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym
  • znajomość tematyki z obszaru zarządzania projektami
  • znajomość zagadnień związanych z funkcjonowaniem administracji publicznej