Zobacz więcej ofert pracy

Inspektor

Komenda Stołeczna Policji w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1704 dni temu
Komendant Stołeczny Policji poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Inspektor
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 52425

Warunki pracy

praca administracyjno-biurowa, praca przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy, praca w wymuszonej pozycji, praca przy oświetleniu mieszanym, budynek wyposażony w schodołaz bez podjazdów dla osób niepełnosprawnych, brak odpowiednio dostosowanych toalet dla osób niepełnosprawnych, drzwi o szerokości 90 cm dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • przygotowywanie wezwań do zapłaty, przekazywanie do Sekcji Wydatków Osobowych dokumentów dot. potrąceń z uposażenia i wynagrodzenia policjantów i pracowników Policji , przygotowywanie projektów umów, ugód dotyczących udzielenia ulg w spłacie,
  • opracowywanie i kierowanie tytułów wykonawczych do właściwych organów egzekucyjnych o wszczęcie egzekucji administracyjnej,
  • występowanie z roszczeniem regresowym wobec sprawców czynów niedozwolonych, w wyniku których poszkodowanym policjantom wypłacono jednorazowe odszkodowanie z tytułu uszczerbku na zdrowiu,
  • sporządzanie wniosków o wszczęcie egzekucji komorniczej,
  • przygotowywanie projektów ugód,
  • naliczanie i sporządzanie not odsetkowych,
  • opracowywanie projektów postanowień końcowych min. rozliczenie szkody, umowy, ugody, wnioski,
  • rozliczanie policjantów i pracowników Policji zwolnionych ze służby/pracy oraz przeniesionych do innych jednostek Policji.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze finansów publicznych
  • znajomość ustaw: o finansach publicznych, o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz aktów wykonawczych w zakresie tego postępowania,; Kodeksu postępowania administracyjnego (Dział I i II), Kodeksu Cywilnego (Księga III, IV), Kodeksu Postępowania Cywilnego (Część III), Ordynacji Podatkowej (Dział III),
  • umiejętność: stosowania prawa, pracy w zespole, organizacji pracy własnej, obsługi komputera (pakiet MS Office,)
  • komunikatywność,
  • dostęp do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "poufne" lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe