Zobacz więcej ofert pracy

Koordynator ds. celnych i zgodności obrotu

Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o.
mazowieckie, Kobyłka k/Warszawy
praca stacjonarna
2173 dni temu

Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o. działa w Polsce od ponad 10 lat. Jesteśmy częścią chińskiego koncernu działającego w branży high-tech. Nasza firma jest producentem systemów oraz urządzeń służących do kontroli bezpieczeństwa. Nasze urządzenia skanujące znalazły szerokie zastosowanie między innymi w kontroli celnej, lotnictwie oraz produkcji przemysłowej.

Miejsce pracy: Kobyłka k/Warszawy
Zadania:
  • Nadzór nad procedurami celnymi stosowanymi przez firmę oraz regulacjami kontroli obrotu w transakcjach, do których mają zastosowanie
  • Wspieranie firmy w celu zapewnienia zgodności stosowanych przez firmę procedur celnych z obowiązującymi przepisami i kontrolą obrotu
  • Współpraca i kontakt z agencjami celnymi, Urzędami Celnymi oraz organami kontroli obrotu
  • Współpraca z innymi działami firmy w celu przygotowania pełnej dokumentacji niezbędnej do stosowanych przez firmę procedur celnych.
  • Przygotowywanie wniosków do procedur celnych i pozwoleń wymaganych przez prawo oraz nadzór nad ich rozpatrywaniem
  • Nadzorowanie prawidłowości oraz korygowanie zgłoszeń celnych
  • Prowadzenie i nadzorowanie prawidłowości ewidencji obrotu
  • Nadzorowanie prawidłowej klasyfikacji i taryfikacji towarów
  • Nadzorowanie procesu wystawiania świadectw preferencyjnego i niepreferencyjnego pochodzenia
  • Nadzorowanie płatności celnych oraz terminowych rozliczeń deklaracji w Urzędzie Celnym
Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe
  • Minimum 3-5 letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
  • Bardzo dobra znajomość i zrozumienie krajowych i międzynarodowych regulacji celnych oraz przepisów kontroli obrotu
  • Umiejętność analizy, interpretacji i stosowania przepisów do określonych transakcji
  • Znajomość procedur i dokumentacji celnej, doświadczenie w zakresie przygotowywania deklaracji celnych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym
  • Dobra znajomość środowiska MS Office
  • Mile widziana wiedza z zakresu dyrektyw i oznakowania CE
  • Zdolności logicznego i analitycznego myślenia oraz umiejętność rozwiązywania problemów
  • Umiejętność pracy pod presją czasu, zorganizowanie, inicjatywa, samodzielność i systematyczność w wykonywaniu obowiązków
  • Duże zaangażowanie i dokładność w wykonywaniu powierzonych zadań
  • Umiejętność pracy niezależnie, jak i w zespole
Oferujemy:
  • Interesującą pracę w firmie z kapitałem zagranicznym wykorzystującej innowacyjne rozwiązania
  • Stabilność zatrudnienia i rozwój zawodowy w przedsiębiorstwie o ugruntowanej pozycji rynkowej
  • Warunki zatrudnienia uzależnione od doświadczenia i posiadanych umiejętności
  • Pakiet benefitów – prywatna opieka medyczna, karta sportowa, prywatne ubezpieczenie
  • Pracę w profesjonalnym i przyjaznym zespole

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV wraz z klauzulą: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa, danych osobowych zawartych w mojej aplikacji, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko oraz na potrzeby przyszłych rekrutacji prowadzonych przez tę spółkę."

Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu wyłącznie z wybranymi kandydatami.
Informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest spółka pod nazwą Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu przeprowadzenia rekrutacji na aplikowane przez Panią/Pana stanowisko, jak również w celu przeprowadzenia przyszłych procesów rekrutacyjnych, o ile wyrazi Pani/Pan na to zgodę. Dane osobowe mogą być udostępniane podmiotom upoważnionym do ich otrzymania na podstawie przepisów prawa. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawienia. Podanie danych w zakresie wymaganym przez Kodeks Pracy jest obowiązkowe, a w pozostałym zakresie jest dobrowolne.