Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NEWEST JOBS - Programista Systemów Wbudowanych / Embedded Developer

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Systemy Wbudowane (Embedded Systems) są to specjalne systemy stanowiące integralną cześć sprzętu komputerowego. Na ogół są szczegółowo dopracowane i zdefiniowane do zadań wykonywanych przez dane urządzenie.

Programiści tych systemów zajmują się ich tworzeniem i implementacją zgodnie z istniejącymi wymogami technicznymi i formalnymi. Przy każdym projekcie przygotowują specyfikację i architekturę tworzonego oprogramowania. Tworzą i opracowują także profesjonalna dokumentację projektową oraz czuwają nad utrzymaniem jakości oprogramowania nowych systemów.

Do ich obowiązków należy niekiedy również projektowanie 16-bitowych procesów z rodziny micro chip.

WYMAGANIA

Na tym stanowisku wymagana jest przede odpowiednia praktyka zawodowa w projektowaniu rozwiązań embedded. Dotyczy to zarówno sprzętu komputerowego, jak i oprogramowania np. C, C++. Konieczne są także umiejętności w zakresie obsługi programów wspierających projektowanie i urządzeń pomiarowych, a także doświadczenie w testowaniu stworzonych rozwiązań na poziomie testów jednostkowych i integracyjnych. Atutem będzie znajomość zagadnień sieciowych takich, jak Ethernet, TCP/IP, CAN.

Jak w każdej pracy w branży IT potrzeba jest również dobra znajomość języka angielskiego, zwłaszcza technicznego, która pomoże w codziennej komunikacji i obcowaniu z wykorzystywanymi w niej programami.

WARUNKI PRACY

Embedded developer pracuje najczęściej w siedzibie firmy (biura, laboratorium) i styka się codziennie z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. W codziennej pracy ma kontakt m.in. z klientami, pracownikami innych działów, dostawcami urządzeń elektronicznych oraz narzędzi do rozwijania oprogramowania. Wielu pracodawców oferuje mu udział w szkoleniach branżowych.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Zapotrzebowanie dla specjalistów w zakresie projektowania systemów wbudowanych stale rośnie, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zatrudnienie można znaleźć w firmach technologicznych oferujących kompleksowe usługi IT, jak również w działach innych przedsiębiorstw m.in. w branży motoryzacyjnej, logistycznej i innych, które swoje funkcjonowanie opierają na nowoczesnych systemach informatycznych.

ZAROBKI

Średnie zarobki na tym stanowisku wynoszą ok. 4,8-5,3 tys. zł. Niższe stawki wynoszą 3 tys. złe, a najlepsi osiągają miesięcznie 9-11 tys.

NEWEST JOBS - Programista Systemów Wbudowanych / Embedded Developer

see more jobs for Programista Systemów Wbudowanych / Embedded Developer