Lista stanowisk - Specjalista ds. Aplikacji

Polecane oferty - Informatyka / Programowanie

  • Główny specjalista informatyk w Biurze Informatyki

    Najwyższa Izba Kontroli   Warszawa, ul. Filtrowa 57    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    2 dni
    Zadania realizowane na stanowisku: analiza, projektowanie i rozwój architektury platformy systemów IT, tak aby spełniały wymagania wydajności, skalowalności i bezpieczeństwa; opracowywanie i implementacja strategii rozwoju technologicznego oraz planowania przyszłych funkcjonalności...

Specjalista ds. Aplikacji

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista ds. Aplikacji to osoba, która odpowiada za zapewnianie wsparcia technicznego, utrzymanie i rozwiązywanie problemów związanych z aplikacjami internetowymi (element oprogramowania użytkowego, które jest podkategorią oprogramowania). Do głównych obowiązków pracownika należy, m.in.: utrzymywanie i nadzór nad aktualnie działającymi instalacjami, rozwój funkcjonalności aplikacji, przygotowanie koncepcji technicznych realizacji usług, wprowadzanie ofert do bazy danych, przyjmowanie zgłoszeń, wsparcie techniczne dla klientów z zakresu obsługi aplikacji, budowanie pozytywnych relacji z klientami, konfiguracja ofert, przygotowanie specyfikacji i procedur testowych, współpraca z dostawcami oprogramowania, regularny monitoring kluczowych parametrów określających wydajność i jakość działania aplikacji i systemów realizujących usługi.


WYMAGANIA

Specjalista ds. Aplikacji powinien mieć wykształcenie wyższe w dziedzinie informatyki lub telekomunikacji, a także znać dobrze język angielski w stopniu umożliwiającym rozumienie dokumentacji technicznej. Ważną kwestią jest także wiedza praktyczna oparta na doświadczeniu operacyjnym w nadzorze i utrzymaniu sieci, wiedza z zakresu aplikacji usług dodanych, np. (VAS), IN, (Intelligent Networks), pre-paid, itp., znajomość platform Unix i Windows oraz ogólna wiedza z zakresu infrastruktury IT, znajomość wybranych technologii, np. MMS, SMSC, VMS, CDMA, GSM, IN. Poza tym, mile widziane jest 2-3 letnie doświadczenie techniczne - w co najmniej jednym z następujących obszarów: utrzymanie, monitorowanie, projektowanie, eksploatacja sieci telekomunikacyjnych lub sieci IT. Pracownik ten powinien też cechować się: komunikatywnością, odpornością na stres, skutecznym zarządzaniem swoim czasem, silnie rozwinięte zdolności analitycznymi, umiejętnością rozwiązywania problemów i podejmowanie decyzji oraz zdolnością do szybkiego uczenia się i chęciami poznawania nowych technologii IT.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest pomieszczenie zamknięte - biuro. Praca ma charakter indywidualny, pod nadzorem. Zawód ten wymaga ciągłego dokształcania, podnoszenia kwalifikacji i śledzenia zmian na rynku informatycznym. Istnieje możliwość awansu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Specjalista ds. Aplikacji może pracować w branży, np.: Telekomunikacja/Inżynieria/Konstrukcje/Technologia.


ZAROBKI

Wysokość gratyfikacji zależy od zakresu umiejętności tego pracownika oraz od firmy i położenia geograficznego zakładu pracy. Zarobki specjalisty ds. aplikacji kształtują się od 3,500 - 10 tys. zł i wyżej. Wśród innych dodatków są, m.in.: laptop, telefon komórkowy, szkolenia.

Praca Specjalista ds. Aplikacji
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.