Lista stanowisk - Webmaster

Polecane oferty - Informatyka / Programowanie

  • Młodszy Specjalista / Młodsza Specjalistka ds. Obsługi Stron Internetowych

    Medicover Sp. z o.o.   Warszawa, Al. Jerozolimskie 96    praca hybrydowa
    specjalista (mid)  umowa o pracę / zlecenie
    9 godz.
    Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: Wsparcie zespołu w utrzymaniu i rozwoju stron internetowych w oparciu o HTML, CSS w platformach Wordpress, Edito itp; Obsługa wizytówek Centrów Medycznych w Google My Business i odpowiadanie na opinie klientów; Analiza statystyk i wyników...

Webmaster

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Webmaster, z języka angielskiego tłumaczony jako „mistrz sieci” jest osobą odpowiedzialną za całokształt procesów związanych z tworzeniem i administrowaniem stroną internetową na zlecenie klienta. Obecnie poszczególne czynności rozdziela się pomiędzy specjalistów od grafiki, contentu, pozycjonowania, optymalizacji, programowania i wielu innych; webmaster to określenie zbiorcze dla webdesignerów, webdeveloperów, administratorów i wielu innych osób zaangażowanych w projektowanie i wdrażanie stron internetowych. W projektowaniu witryny webmaster kieruje się oczekiwaniami i wytycznymi klienta, lecz także aktualnymi standardami jakości, własną wiedzą i doświadczeniem, a także docelowym przeznaczeniem witryny, gustami jej potencjalnych odbiorców.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze webmastera nie stawia się zwykle sztywnych, formalnych wymogów kwalifikacyjnych, których spełnienie otwierałoby drogę do wykonywania zawodu. Oczywiście, wiedza przekazywana w trakcie wyższych studiów informatycznych będzie z pewnością pomocna, lecz potencjalni pracodawcy lub zleceniodawcy zwracają przede wszystkim uwagę na dotychczasowy dorobek webmastera, zgromadzony w posiadanym przez niego portfolio, a także jego praktyczne umiejętności i doświadczenie. Webmaster, bez względu na podjętą specjalizację musi odznaczać się doskonałą znajomością obsługi komputera, znajomością języków programowania, środowisk graficznych i orientacją w aktualnych trendach i standardach tworzenia stron www.


WARUNKI PRACY

Praca webmastera może przyjąć formę pracy zdalnej, wykonywanej za pośrednictwem komputera bez uzależnienia od miejsca i czasu i na indywidualne, bezpośrednie zlecenie klienta, lub stacjonarnego zatrudnienia w firmie zajmującej się kompleksową promocją firm w internecie. W każdym jednak przypadku szereg czynności realizowanych przez webmastera odbywa się w przestrzeni wirtualnej.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Webmaster może zdecydować się na samozatrudnienie w charakterze wolnego strzelca, lub poszukiwać wakatu w jednej z wyżej wspomnianych firm.


ZAROBKI

Zarobki webmastera są ściśle uzależnione od ilości przyjmowanych przez niego zleceń i ich rodzaju, średnie stawki miesięczne utrzymują się jednak na poziomie 3000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Webmaster
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska.