Lista stanowisk - Dyrektor placówki bankowej

Dyrektor placówki bankowej

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor placówki bankowej jest głównym organem decyzyjnym, organizacyjnym i kontrolnym na terenie danej placówki. Dyrektor placówki nadzoruje prace podległych pracowników, zatrudnionych na terenie danego oddziału banku, zarządza i określa zakres obowiązków poszczególnych działów. Dyrektor dużej, strategicznej placówki, posiada zazwyczaj określoną ilość zastępców, wyspecjalizowanych w określonych obszarach działalności – na przykład dyrektor ds. finansowych lub dyrektor ds. marketingu. Zakres obowiązków dyrektora placówki będzie różnił się w konkretnych przypadkach, w zależności od danego banku i struktury organizacyjnej danego oddziału. Praca w tym charakterze wiąże się jednak, bez względu na wcześniej wspomniane zależności, z dużą odpowiedzialnością. Dyrektor zmuszony jest do podejmowania strategicznych decyzji pod presją czasu i odpowiedzialności, uczestniczy w kreowaniu polityki danego oddziału i zarządza procesem rekrutacji nowych pracowników, oraz rozwoju dotychczasowych.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymogów kwalifikacyjnych, stawianych przed osobami zainteresowanymi pracą w charakterze dyrektora placówki bankowej, najważniejszą pozostaje kwestia posiadanego przez nie wykształcenia – preferowani są kandydaci, legitymujący się dyplomem ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej, na kierunku takim jak marketing i zarządzanie, finanse i rachunkowość, lub podobnym. Niemniej istotne jest wieloletnie doświadczenie, pozyskane na stanowisku, należącym do sektora bankowości, oraz dogłębna znajomość produktów, oferowanych przez dany bank i mechanizmów, w nim funkcjonujących. Od osoby aplikującej na to stanowisko wymaga się także ponadprzeciętnych zdolności kierowania kapitałem ludzkim, znajomości obsługi komputera, czy wiedzy z zakresu obowiązującego prawa, dotyczącego branży bankowości.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy dyrektora jest przede wszystkim przestrzeń placówki, którą zarządza. W godzinach pracy dyrektor nadzoruje prace podległego personelu, interweniuje osobiście w przypadkach szczególnie trudnych, oraz analizuje bieżące wyniki finansowe banku i składa raporty na ręce bezpośrednich przełożonych szczebla centralnego.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko dyrektora funkcjonuje w każdej placówce bankowej na terenie całego kraju.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 4500 złotych brutto miesięcznie i rosną wraz ze stażem i doświadczeniem pracownika.

Praca Dyrektor placówki bankowej
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Kandydaci kłamią w czasie rekrutacji – oczywiście nie wszyscy, ale wielu uważa, że koloryzowanie i zatajenie pewnych spraw pozwoli im zdobyć stanowisko, a potem „jakoś to będzie”. Przyjęcie niewłaściwej osoby to dla pracodawcy ogromny problem, dlatego wiele firm decyduje się na background check. Specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz wyjaśnia, jak legalnie zweryfikować prawdomówność kandydata.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Zwyciezcy i przegrani mają te same cele, więc dlaczego ci pierwsi spełniają marzenia, a ci drudzy pozostają w tyle? Odpowiedzią mogą być właściwe nawyki oraz... nastawienie. – Pewne cechy osobowości odgrywają kluczową rolę w osiąganiu satysfakcji zawodowej – tłumaczy trener biznesu Wiktor Tokarski. Jakie nawyki pomagają w spełnieniu zawodowym? Jak się zachowywać, by budować swój sukces?

Urlop okolicznościowy – śmierć matki

Urlop okolicznościowy – śmierć matki

Każda osoba zatrudniona na umowę o pracę ma prawo do urlopu okolicznościowego z powodu ważnych wydarzeń w życiu osobistym, w tym pogrzebu bliskiego członka rodziny. Wyjaśniamy, jak skorzystać z takiego wolnego, kiedy należy nam się jeden, a kiedy dwa dni urlopu, a także co napisać na wniosku urlopowym i czy pracodawca ma prawo go odrzucić.

Urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka

Urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka

Przyjście na świat dziecka to ogromna radość i duże przeżycie dla całej rodziny. Z tej okazji pracownikowi przysługuje urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka. Jak złożyć wniosek o urlop, czy będzie to płatna nieobecność w pracy i dlaczego najczęściej to ojcowie wykorzystują urlop okolicznościowy z powodu przyjścia na świat potomka?