Lista stanowisk - Specjalista ds. Importu

Specjalista ds. Importu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Zakres obowiązków specjalisty do spraw importu sugeruje już sama nazwa stanowiska, osoba obsadzona na nim jest odpowiedzialna za koordynowanie i nadzorowanie importu produktów. Specjalista, jako członek zespołu do spraw importu, wraz z pozostałymi jego pracownikami, analizuje otoczenie rynkowe w poszukiwaniu potencjalnych kontrahentów firmy poza granicami kraju. Opracowuje wewnętrzne normy i procedury, mające na celu zmaksymalizować wydajność importu i analizuje bieżące wyniki finansowe firmy w tym zakresie. Działalność importowa firmy lub przedsiębiorstwa jest ściśle związana z polityką celną, dlatego też specjaliści do spraw importu współpracują z urzędami celnymi i monitorują wszelkie zmiany w obowiązującym prawie celnym.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymagań, stawianych przed kandydatami na stanowisko specjalisty ds. importu, najważniejszym jest bez wątpienia konieczność posiadania dyplomu ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej. Równie istotnym czynnikiem jest posiadane doświadczenie w zakresie organizowania importu w firmach, należących do tego samego, lub ościennego sektora rynku. Osoby zainteresowane pracą na tym stanowisku muszą posiadać cechy personalne, pozwalające im na efektywną pracę w zespole, a także zdolności numeryczne, analityczne, czy samoorganizacji pracy własnej. Do objęcia tego stanowiska potrzebna będzie także obszerna wiedza z zakresu prawa celnego, czy rozeznanie w obrębie aktualnego otoczenia rynkowego. Oczywiście osoba, zainteresowana objęciem stanowiska muszą także posługiwać się komputerem na poziomie zaawansowanym, oraz co najmniej jednym językiem obcym.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy specjalisty do spraw importu jest przestrzeń biurowa firmy lub przedsiębiorstwa, w którym został zatrudniony. Osoba obsadzona na tym stanowisku kontaktuje się także z pracownikami urzędów celnych i dostawcami.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają liczne firmy, importujące produkty spoza granic kraju.


ZAROBKI

Zarobki na stanowisku specjalisty ds. Importu rozpoczynają się od kwoty 3500 złotych brutto miesięcznie, bardziej doświadczeni pracownicy mogą liczyć na pensje rzędu 5000 złotych brutto.

Praca Specjalista ds. Importu
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

 Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Wielkanoc tuż tuż i i większość z nas powoli przygotowuje się do świętowania: planujemy urlopy, świąteczne menu, wyjazdy. Jednak święta nie dla wszystkich oznaczają wolne od pracy i możliwość wypoczynku. Zobacz, kto pracuje w Wielkanoc i na jaką rekompensatę może liczyć ze strony pracodawcy. Wyjaśniamy także, czy można odmówić pracy w święta bez konsekwencji dyscyplinarnych.

Wielkanocne „jajeczko” w pracy zdalnej

Wielkanocne „jajeczko” w pracy zdalnej

Do Wielkanocy przygotowujemy się nie tylko w domach, ale i w miejscu pracy. Czy spotkanie okolicznościowe z pracownikami to dobry pomysł? Jak świętować razem z zespołem, który pracuje zdalnie? Wystarczy e-mail z życzeniami, czy może warto zadbać o drobne upominki dla kadry? Oto krótki przewodnik po obchodach Wielkanocy w firmie.

Dress code w pracy, czyli pracownik odpowiednio ubrany

Dress code w pracy, czyli pracownik odpowiednio ubrany

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, jak do biura, a jak na spotkanie z kluczowym klientem? Czy tzw. Casual Friday zwalnia z obowiązkowej koszuli? Czym się różni styl black tie od white tie? Stylistka Dorota Leszek wyjaśnia, czym jest dress code, jak go stosować oraz dlaczego ubieranie się odpowiednio do sytuacji jest tak ważne dla naszej samooceny.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska. 

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Rozwijanie społeczności online to nie tylko strategia marketingowa, ale również sztuka zrozumienia i współpracy z ludźmi – podkreśla Ola Gościniak, ekspertka ds. rozwijania biznesu online. W tym obszernym poradniku wskazuje najczęściej popełniane błędy w tworzeniu społeczności, a także wyjaśnia, jak uniknąć pułapek oraz co każdy właściciel marki powinien wiedzieć o swojej grupie docelowej.