Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Przemysł / Produkcja
Maszynista Silników i Kotłów Parowych

Lista stanowisk - Maszynista Silników i Kotłów Parowych

Polecane oferty - Przemysł / Produkcja

  • Operator Urządzeń Sortowni Koksu - ładowarka

    Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o.   Częstochowa, ul. Odlewników 20    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    4 dni
    obsługa urządzeń sterowniczych na ciągach sortowni, obsługa ładowarki jednonaczyniowej, obsługa przenośników taśmowych i przesiewaczy sortowni koksu grubego i drobnego, załadunek koksu na wagony i samochody, obsługa zrzutni koksu, przesłon aktywnych i zgarniacza koksu, udział w pracach...
  • Operator Urządzeń Piecowni

    Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o.   Częstochowa, ul. Odlewników 20    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    4 dni
    obsługa urządzeń i instalacji bezpośrednio związanych z produkcją koksu, kontrola i sterowanie procesami technologicznymi, dbałość nad ciągłością i bezawaryjnością produkcji, kontrola, przestrzeganie i raportowanie parametrów procesu technologicznego.

Maszynista Silników i Kotłów Parowych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Silniki i kotły parowe to urządzenia zamieniające energię pozyskaną z paliwa napędowego na energię cieplną, która następnie przemieniana jest w energię mechaniczną. Maszynista silników i kotłów parowych jest specjalistą w zakresie obsługi tychże urządzeń, wykorzystywanych w licznych gałęziach produkcji i przemysłu. Za poszczególne urządzenia i etapy ich wykorzystywania odpowiedzialne są osoby obsadzone na stanowiskach; obsługowy taśm rewersyjnych i zbiorników węgla, palacz kotłów parowych, operator urządzeń odpylających, operator nastawni nawęglania, maszynista pomp pyłowych, operator nastawni stacji emulgatu i wiele innych. Wszystkie wymienione stanowiska zaliczają się w szerszym zakresie do zawodu maszynisty silników i kotłów parowych, choć każde z nich obejmuje inny obszar wykonywanych obowiązków i dotyczy innych urządzeń.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi pracą w charakterze maszynisty silników i kotłów parowych nie stawia się zazwyczaj sztywnych, oficjalnych wymogów kwalifikacyjnych, których spełnienie jest jednoznaczne z objęciem stanowiska. Potencjalni pracodawcy przyjmują zazwyczaj osoby posiadające choćby podstawowe wykształcenie, lecz legitymujące się ukończeniem odpowiednich kursów zawodowych, uprawniających do obsługi poszczególnych maszyn i urządzeń. Istotne są w tym przypadku także uwarunkowania fizyczne, pozwalające na wykonywanie ciężkiej pracy w trudnych warunkach. Cechy personalne, pozwalające na efektywną pracę w zespole są równie istotne.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy maszynisty silników i kotłów parowych jest zazwyczaj przestrzeń przedsiębiorstwa produkcyjnego, lub obszar działalności przemysłu ciężkiego, wydobywczego, etc. Praca maszynisty jest pracą fizyczną, a na każdym pracowniku zatrudnionym w tym charakterze spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo własne i pozostałych pracowników znajdujących się w pobliżu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Jak wcześniej wspomniano stanowisko funkcjonuje w wielu gałęziach przemysłu i produkcji, w którym wykorzystuje się silniki i kotły parowe.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku utrzymują się na średnim poziomie 1800 złotych brutto miesięcznie.

Praca Maszynista Silników i Kotłów Parowych
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Przemysł / Produkcja

  • Operator Urządzeń Sortowni Koksu

    Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o.   Częstochowa, ul. Odlewników 20    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    4 dni
    obsługa urządzeń sterowniczych na ciągach sortowni, obsługa przenośników taśmowych i przesiewaczy sortowni koksu grubego i drobnego, załadunek koksu na wagony i samochody, obsługa zrzutni koksu, przesłon aktywnych i zgarniacza koksu.
  • Kontroler Sterowniczy - Operator Urządzeń Bloku EC 30 MW Zasilanego Gazem Koksowniczym

    Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o.   Częstochowa, ul. Odlewników 20    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    4 dni
    sterowanie ruchem i kontrola parametrów pracy urządzeń energetycznych wchodzących w skład instalacji: kotły parowe, turbina parowa, SUW oraz urządzeń pomocniczych Bloku EC, prowadzenie obchodów kontrolnych urządzeń wchodzących w skład instalacji bloku EC, dokonywanie przełączeń...
  • Palacz / Operator kotłów grzewczych

    VMG KONSTANTYNOW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ   Konstantynów Łódzki    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    5 dni
    Wymiar pracy: Pełny etat (tryb 4 brygadowy) Do głównych zadań należeć będzie: Kontrolowanie stanu technicznego kotłów oraz urządzeń pomocniczych; Prowadzenie rejestru odczytów z przyrządów pomiarowych; Bieżący nadzór nad pracą kotłów i osprzętem (ruszt, śluzy, sklepienia,...
  • Kontroler Sterowniczy / Operator Urządzeń

    Praca.pl Sp. z o.o.   Częstochowa    praca stacjonarna
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj bez CV
    5 dni
    Obowiązki: Sterowanie i monitoring pracy urządzeń energetycznych: kotły, turbiny, SUW. Kontrolne obchody instalacji bloku EC. Przełączanie urządzeń przy uruchamianiu/stopowaniu. Utrzymywanie gotowości operacyjnej; zgłaszanie nieprawidłowości. Autoryzacja pracy brygad remontowych;...

Najnowsze artykuły

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska.