Wybrana kategoria

NEWEST JOBS - Pracownik punktu usługowego

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Stanowisko pracownika punktu usługowego jest zajęciem o szerokim spektrum wykonywanych zadań. Praca polega w głównej mierze na wykonywaniu drobnych czynności pomocniczych. Wśród nich wymienić można najczęściej dorabianie kluczy, pieczątek, niewielkie naprawy zegarmistrzowskie (wymiana baterii czy pasków), naprawa obuwia, mechaniczne naprawy smartfonów, kserowanie dokumentów, nadruki na koszulkach i usługi powiązane. Często łączy się to także ze sprzedażą produktów, jak np. kosmetyków czy e-papierosów.


WYMAGANIA


Wśród kandydatów na pracowników punktów usługowych mile widziane jest przede wszystkim doświadczenie w handlu i obsłudze klienta. Bardzo przydatne są rozwinięte zdolności manualne oraz podstawowe umiejętności techniczne. Cenione są cechy wpływające na jakość usługi, takie jak dokładność i sumienność, oraz obsługę klienta, np. komunikatywność. Atutem kandydatów będzie również samodzielność w działaniu i gotowość do pracy w systemie zmianowym.

 

WARUNKI PRACY

Pracownicy punktów usługowych muszą spodziewać się pracy w ograniczonej przestrzeni. Punkty usługowe zajmują najczęściej niewiele miejsca (wyspy w centrach handlowych, drobne stanowiska). Praca ta wiąże się często z wykonywaniem obowiązków w systemie zmianowym.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA


Obecnie pracowników najczęściej poszukuje się do pracy w punktach zlokalizowanych w centrach handlowych. Kluczowym czynnikiem w sukcesie takiego punktu jest jego lokalizacja, dlatego też pracę najczęściej można uzyskać także w miejscach takich jak targowiska, dworce kolejowe i autobusowe, a więc znajdujące się przy popularnych szlakach komunikacyjnych.


ZAROBKI


Wynagrodzenie w punkcie usługowym związane jest z liczbą i zaawansowaniem wykonywanych zadań. Nie należy ono jednak do najwyższych. Zarobki wynoszą średnio 2000–2500 zł brutto. Pracownicy mogą czasem liczyć także na premie związane ze sprzedażą i liczbą klientów. Osoby zatrudnione na umowach-zlecenia oraz umowach o świadczenie usług obowiązuje minimalna stawka za godzinę pracy w wysokości 13 złotych brutto.

NEWEST JOBS - Pracownik punktu usługowego

see more jobs for Pracownik punktu usługowego