Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Zakupy
Specjalista ds. Outsourcingu

Lista stanowisk - Specjalista ds. Outsourcingu

Specjalista ds. Outsourcingu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista ds. outsourcingu osoba zajmująca się poszukiwaniem firm i partnerów zewnętrznych, których zadaniem będzie wykonywanie dla przedsiębiorstwa określonych zleconych procesów. Później odpowiada także za dalszą współpracę i koordynację projektów outsourcingowych. Zapewnia tym samym swojej firmie najwyższą jakość otrzymywanych usług i odciąża ją, umożliwiając koncentrację na podstawowych celach swojej działalności.

WYMAGANIA

Specjalista ds. outsourcingu posada zazwyczaj wykształcenie wyższe o profilu menadżerskim. Atutem, ale nie warunkiem koniecznym, jest wiedza dziedziny, w której poszukiwane są usługi. Może to być m.in. informatyka, finanse, księgowość czy zarządzanie zasobami ludzkimi.  Środowisko pracy może być międzynarodowe, dlatego niezbędna jest znajomość języka angielskiego.

Dużą rolę odgrywają kompetencje „miękkie” – umiejętność pracy z ludźmi, wysoka kultura osobista, zdolności negocjacyjne, odpowiedzialność i zaangażowanie w wykonywane obowiązki oraz komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów z partnerami biznesowymi. Przydaje się także umiejętności samodzielnego podejmowania decyzji przy wyborze dostawców konkretnych usług.

WARUNKI PRACY

Praca wykonywana zazwyczaj w biurze, ale jej stałym elementem jest kontakt z firmami, które wykonują zlecone usługi. Obejmuje to zarówno negocjacje poprzedzające podpisanie umowy, współpracę w trakcie ich świadczenia oraz wprowadzanie ewentualnych modyfikacji. Analizuje także efekty pracy podmiotów zewnętrznych i uzyskane przez firmę korzyści. Następnie przedstawia te wyniki swoim przełożonym.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Zatrudnienie specjalistom w tym zakresie dają przede wszystkim duże przedsiębiorstwa, które ze względu na szeroki zakres działalności, decydują się na zlecenie zadań w pewnych obszarach (IT, księgowość, HR) wyspecjalizowanym firmom zewnętrznym.

ZAROBKI

Zarobki zależą od specyfiki wykonywanych obowiązków, rodzaju firmy i jej lokalizacji. Mediana wynagrodzeń specjalistów zajmujących się selekcją usług zewnętrznych wynosi 4,3 tys. zł brutto. Na stanowiskach kierowniczych wynosi zaś 7-8,5 tys. zł brutto.

Praca Specjalista ds. Outsourcingu
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska. 

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Zwyciezcy i przegrani mają te same cele, więc dlaczego ci pierwsi spełniają marzenia, a ci drudzy pozostają w tyle? Odpowiedzią mogą być właściwe nawyki oraz... nastawienie. – Pewne cechy osobowości odgrywają kluczową rolę w osiąganiu satysfakcji zawodowej – tłumaczy trener biznesu Wiktor Tokarski. Jakie nawyki pomagają w spełnieniu zawodowym? Jak się zachowywać, by budować swój sukces?

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Kandydaci kłamią w czasie rekrutacji – oczywiście nie wszyscy, ale wielu uważa, że koloryzowanie i zatajenie pewnych spraw pozwoli im zdobyć stanowisko, a potem „jakoś to będzie”. Przyjęcie niewłaściwej osoby to dla pracodawcy ogromny problem, dlatego wiele firm decyduje się na background check. Specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz wyjaśnia, jak legalnie zweryfikować prawdomówność kandydata.