Automaty vendingowe w firmie - czy to dobry pomysł? 2019-04-17

Maszyny vendingowe, zwane także automatami sprzedającymi do niedawna spotkać można było w miejscach dużych skupisk ludzi: na dworcach, lotniskach, w galeriach handlowych. Obecnie coraz więcej firm decyduje się na ustawienie takich urządzeń w przestrzeniach biurowych. Czy to dobry pomysł?

 

Automaty vendingowe - co to jest?

 

Automaty vendingowe umożliwiają sprzedaż samoobsługową. W urządzeniach mogą znaleźć się różne kategorie produktów (napoje, przekąski, ochraniacze na buty stosowane w szpitalach, bilety, zabawki, parasolki). Maszyny realizują także niektóre usługi (automaty telefoniczne czy piorące, parkometry, samoobsługowe punkty fotograficzne).

 

Najczęściej w biurach stoją maszyny zaopatrzone w napoje albo przekąski. Najpopularniejsze są bez wątpienia automaty do napojów gorących. Kawomaty serwują też mleko, gorącą czekoladę i herbatę. W miejscach, w których nie ma wystarczającej przestrzeni na urządzenie standardowej wielkości, można wybrać wersję mini, tzw. table top do ustawienia na stole.

 

Równie często spotykane są automaty vendingowe z przednią szybą, zwane też snack albo glassfront. W ich przypadku cały asortyment jest wyeksponowany, co zachęca do zakupu. W biurach zazwyczaj te maszyny zaopatruje się w zimne napoje, słone przekąski albo słodycze.

 

Na dużych powierzchniach bardzo często można znaleźć cały szereg urządzeń - automaty z jedzeniem, kawą i innymi napojami zastępują sklepik czy bufet. Ustawienie takiej ściany maszyn daje duże możliwości wyboru dla klientów, a dla firmy vendingowej jest bardziej opłacalne niż inwestycja w pojedynczą sztukę.


Maszyny vendingowe - czy warto mieć je w biurze?

 

Automaty samosprzedające są sporym udogodnieniem, zwłaszcza w miejscach, które od najbliższego sklepu dzieli duża odległość. O ile obiad można zamówić z dostawą do biura albo kupić u „pana kanapki”, o tyle nagła ochota na słodką przekąskę wybije z rytmu pracy nawet najbardziej zaangażowaną osobę. Wtedy automat wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem.

 

Urządzenia vendingowe można wypełnić zestawem zdrowych produktów, takich jak jogurty, suszone owoce, orzechy, soki czy kanapki. To dobra alternatywa dla automatu z batonami. Dostępność przekąsek oraz napojów bez wychodzenia z biura z pewnością docenią pracownicy, którzy niekoniecznie mają czas albo ochotę całą swoją przerwę przeznaczyć na wyprawę do najbliższego sklepu.

 

Trudno ocenić, czy ustawienie w siedzibie firmy maszyny sprzedającej podniesie efektywność pracy zespołu, Należy jednak przyznać, że spotkania przy automacie sprzyjają integracji.

 

Read also:

Comment