Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

Przegląd tygodnia 15-21.04.2019

2019-04-18

#RynekPracy

Do 383 000 wzrosła w 1 kwartale 2019 roku liczba cudzoziemców, którzy posiadają zezwolenie na pobyt w Polsce. Najwięcej przybyło obywateli Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii oraz Nepalu. Prawie ¾ obcokrajowców posiada zezwolenie na pobyt czasowy związany z pracą.
Źródło: Rzeczpospolita

#RynekPracyNaŚwiecie
Natomiast w Niemczech mieszka już blisko 11 mln obcokrajowców. Prognozy mówią, że ta liczba będzie ciągle rosnąć, ze względu na ogromne zapotrzebowanie na pracowników.
Źródło: forsal.pl

Wielka Brytania natomiast może pochwalić się najniższym od 45 lat poziomem bezrobocia – 3,9%.

Czy istnieje recepta na sukces? Na to pytanie odpowiada szef Alibaby: Jack Ma stwierdził, że system pracy po 12 godzin dziennie przez 6 dni w tygodniu to błogosławieństwo. Sprawdźcie!

#NaszRaport
Pierwszy kwartał 2019 roku pokazał, że na rynku pracy jest stabilnie. Bezrobocie wróciło do poziomu z drugiej połowy 2018 roku i na koniec marca wyniosło 5,9%. Zapraszamy do sprawdzenia naszej analizy.

#LiczbaTygodnia
W tym tygodniu osoby szukające pracy w województwie dolnośląskim mogły znaleźć w naszym serwisie 2146 ofert pracy.#EksperciDlaPracaPl 

Jedno z trudniejszych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej: Opowiedz nam o swoich słabych i mocnych stronach. Brzmi groźnie? Nie musi.
W tym tygodniu z zaproszonym przez nas ekspertem rozmawialiśmy o tym jak sobie z nim poradzić.Praca.pl edukuje – zapraszamy!

 

#WartoWiedzieć
Jak pracodawcy kontrolują pracowników?
W dobie elektroniki mają potężne narzędzie do kontroli - chyba wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Co jednak im tak naprawdę wolno sprawdzać? Lepiej na wszelki wypadek posiadać taką wiedzę – polecamy naszą sekcję poradnikową.


#Doradzamy
Czy jest zawód odporny na automatyzację? Sprawdziliśmy czym zajmuje się opiekun medyczny i stwierdzamy, że tak. Polecamy!

 

Read also: