Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

Przegląd tygodnia 25.11-01.12.2019

2019-11-29

#RynekPracy


Bezrobocie nadal rekordowo niskie. Jak podkreśla szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Marlena Maląg, w kolejnych miesiącach należy spodziewać się wzrostu stopy bezrobocia w związku z końcem prac sezonowych. Prognozy mówią, że na koniec roku wyniesie ona 5,2%. Szczegóły znajdziecie w artykule na Puls HR.

 

#Nastroje


W wakacyjnym badaniu nastrojów kandydatów i pracowników na rynku pracy zapytaliśmy między innymi o cechy ogłoszenia idealnego. Wyniki pokazały, że liczą się przede wszystkim kompletne informacje, w tym o wynagrodzeniu.

 

 
#LiczbaTygodnia


W tym tygodniu zaproponowaliśmy Wam ponad 2600 ofert pracy w województwie śląskim. Sprawdźcie, czy znajdziecie coś dla siebie. Link do ofert jest tutaj.

 

 

#WartoWiedzieć


Gospodarka się rozwija, pociągając za wiele zmian, także w obrębie rynku pracy. Na przestrzeni lat zmieniła się struktura zatrudnienia w Polsce. Niektóre profesje zupełnie zniknęły, inne pojawiają się, by wypełnić niszę. Istnieją także zawody, które wraz z rozwojem technologii i postępującą automatyzacją pracy znacznie straciły na popularności, ale mimo wszystko wracają na rynek. Z czego to wynika i o jakich zawodach mowa? Zapraszamy do lektury naszego artykuły w sekcji Kariera i Rozwój.

 

#e-PoradnikPracaPl

 

Duża różnorodność zadań, ciągłe podnoszenie kwalifikacji i bardzo dobre warunki zatrudnienia czynią ze stanowiska inspektora dozoru technicznego jedno z bardziej interesujących obszarów pracy dla inżyniera. Na czym polega ta praca i jakie są jej konkretne wymagania i zalety? O tym i o innych zagadnieniach rozmawiamy z Piotrem Główką – Dyrektorem Departamentu Kadr w UDT. Polecamy artykuł.


Read also: