Zobacz więcej ofert pracy

Referendarz

Główny Inspektorat Weterynarii w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2144 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Referendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 27157

Warunki pracy

Praca biurowa wykonywana przy użyciu komputera oraz urządzeń techniki biurowej (kserokopiarka, skaner, niszczarka). Praca wykonywana w pozycji przemiennej na terenie Głównego Inspektoratu Weterynarii lub na zewnątrz (delegacje). Miejsce i otoczenie organizacyjno–techniczne stanowiska pracy:
Stanowisko pracy zlokalizowane jest w pomieszczeniu biurowym na IV lub V piętrze w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy ul. Wspólnej 30. Ze względu na konstrukcję budynku – okna w pomieszczeniach biurowych na V piętrze zamontowane są w połaciach dachowych.
Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez: zapewnienie odpowiedniej szerokości drzwi i ciągów komunikacyjnych, brak progów na ciągach komunikacyjnych, dostosowanie toalet. Platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru oraz przy wejściu do budynku od ul. Żurawiej. Budynek może stwarzać problemy komunikacyjne dla osób niepełnosprawnych ruchowo ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Zakres zadań

  • Koordynacja prac GIW w zakresie dwustronnej i wielostronnej współpracy Głównego Lekarza Weterynarii z państwami Afryki i wybranymi państwami Azji
  • Prowadzenie spraw związanych z przygotowywaniem i obsługą służbowych wyjazdów zagranicznych Kierownictwa do państw Afryki i wybranych państw Azji, organizowaniem i obsługą wizyt delegacji zagranicznych z państw Afryki i wybranych państw Azji na szczeblu Inspektoratu, zawieraniem przez Głównego Lekarza Weterynarii porozumień międzynarodowych dotyczących współpracy w dziedzinie weterynarii ze służbami weterynaryjnymi państw Afryki i wybranych państw Azji
  • Prowadzenie i aktualizacja (w zakresie współpracy z państwami Afryki i wybranymi państwami Azji) wykazów uzgodnionych świadectw weterynaryjnych i wymagań weterynaryjnych państw trzecich, rejestru umów międzynarodowych dotyczących współpracy w dziedzinie weterynarii, rejestru międzynarodowych porozumień Głównego Lekarza Weterynarii
  • Rozpowszechnianie w Inspektoracie informacji o aktach prawnych i wymaganiach dotyczących weterynarii państw Afryki i wybranych państw Azji oraz o przepisach Unii Europejskiej i organizacji międzynarodowych dotyczących współpracy weterynaryjnej z tymi państwami
  • Eeryfikacja i dokonywanie tłumaczeń z języka angielskiego i na język angielski, w celu zapewnienia poprawności językowej przetwarzanych dokumentów
  • Prowadzenie korespondencji w języku angielskim, w celu zapewnienia poprawności językowej przetwarzanych dokumentów
  • Uczestnictwo w spotkaniach dotyczących współpracy z państwami Afryki i wybranymi państwami Azji oraz prezentacja stanowiska GLW w powyższej sprawie

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe filologiczne lub lingwistyka stosowana
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie C2
  • Znajomość obcojęzycznej specjalistycznej terminologii weterynaryjnej
  • Komunikatywność, inicjatywa, rzetelność, terminowość
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej, umiejętność pracy pod presją czasu, umiejętność pracy w zespole i właściwej komunikacji interpersonalnej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Specjalizacja w zakresie translatoryki
  • Komunikatywna znajomość języka francuskiego