Praca.pl Praca Przemysł / Produkcja
Kierownik ds. Produkcji

Praca Kierownik ds. Produkcji

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 56

Praca Kierownik ds. Produkcji

Praca kierownika ds. produkcji czy kierownika działu produkcji wykonywana jest w każdym przedsiębiorstwie zajmującym się produkcją. Osoby na tym stanowisku są odpowiedzialne za nadzorowanie całego procesu produkcyjnego, planowanie produkcji oraz zarządzanie podległym zespołem pracowników. Od skuteczności kierownika robót produkcyjnych zależy, czy plany produkcyjne zostaną zrealizowane w terminie i przy zachowaniu wysokich standardów jakości oraz bezpieczeństwa pracy. Jeśli chodzi o najczęściej dostępne miejsca pracy kierownik produkcji może znaleźć zatrudnienia w firmach z wielu branż, od przemysłu ciężkiego po produkcję dóbr konsumpcyjnych czy dóbr luksusowych.

Na rynku często pojawiają się oferty pracy na stanowiska kierownik produkcji, koordynator ds. produkcji, kierownik utrzymania ruchu, kierownik linii produkcyjnej, dyrektor produkcji, brygadzista czy chociażby kierownik zmiany produkcji. Sprawdź najnowsze oferty w naszym serwisie, a także przeczytał pełny opis stanowiska.

Kierownik ds. produkcji – co robi?

Kierownik ds. produkcji odpowiada za zarządzanie procesem produkcyjnym w przedsiębiorstwie. Do typowych obowiązków takiej osoby należy więc:

  • opracowywanie planów produkcji i planu pracy, 
  • organizowanie pracy w podległym obszarze,
  • prowadzenie zmiany, kierowanie i nadzór nad pracami,
  • koordynowanie pracą podległych pracowników, 
  • nadzór nad realizacją robót zgodnie z założeniami i przyjętymi standardami, 
  • nadzorowanie i organizowanie pracy zgodnie z przepisami bhp, 
  • propagowania kultury pracy i motywowanie pracowników, 
  • czuwanie nad tym, by każdy pracownik miał odpowiednie uprawnienia, badania, szkolenia, 
  • czuwanie nad przestrzeganiem czasu pracy pracowników, 
  • rekrutowanie nowych osób i organizowanie dla nich szkoleń wstępnych i bhp, 
  • raportowanie pracy  zespołu.

Jak zostać kierownikiem produkcji?

Pracodawcy szukają na to stanowisko osób z wyższym wykształceniem technicznym, doświadczeniem w branży oraz w zarządzaniu zespołem. Ważne też, by kandydat miał rozwinięte umiejętności organizacyjne, zdolność do planowania i koordynowania pracy innych osób oraz kompetencje w zakresie zarządzania projektami. Mile widziana może być np. znajomość oprogramowania służącego do zarządzania procesami. Pozostałe ważne kompetencje na tym stanowisku to:

rozwinięte umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne,

umiejętności przywódcze,

zdolność do szybkiego rozwiązywania problemów, 

umiejętność pracy pod presją czasu, 

umiejętność radzenia sobie ze stresem i odpowiedzialnością.

Ile zarabia kierownik produkcji?

Od 7,7 tys. do 12,9 tys. zł brutto na miesiąc – tyle najczęściej zarabiają kierownicy produkcji w Polsce (Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń, Sedlak & Sedlak). Pracownicy mogą liczyć też na benefity, np. sprzęt elektroniczny do użytku służbowego i prywatnego, prywatne ubezpieczenie na życie itp. 

Najnowsze oferty pracy dla kierownika zmiany produkcyjnej

Nowe oferty pracy na stanowiska kierownika ds. produkcji, project managera, kierownika działu technicznego i wiele innych znajdziesz w naszym serwisie. Wskaż konkretną nazwę stanowisko albo obszar zawodowy, który Cię interesuje. W tym wypadku może to być np. Kadra zarządzająca albo Przemysł / Produkcja. Żeby nie przegapić aktualnych ofert pracy, ustaw także Job Alert!

Praca kierownik ds. produkcji – najczęściej zadawane pytania:

  • Jakie są podstawowe obowiązki kierownika ds. produkcji?

Do najważniejszych zadań kierownika produkcji należy planowanie procesu produkcji, zarządzanie zespołem, monitorowanie jakości wyprodukowanych towarów, dbanie o przestrzeganie standardów bhp, współpracowanie z innymi działami, np. działem dostaw i magazynem.

  • Jakie muszę mieć kwalifikacje, by zostać kierownikiem produkcji?

Posadę tę zwykle obejmują osoby, które mają wykształcenie wyższe, najlepiej o profilu technicznym lub zarządczym, a także bogate doświadczenie w zakresie kierowania projektem i dogłębną znajomość danej branży. W pracy kierownika produkcji istotne są także kompetencje miękkie, w tym umiejętności interpersonalne, zdolność do samodzielnego i szybkiego podejmowania decyzji oraz kompetencje w zakresie organizacji produkcji.