Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2013 dni temu
Dyrektor Generalny Służby Zagranicznej poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 35427

Warunki pracy

1. Krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe
2. Zagrożenie korupcją.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
Praca administracyjno-biurowa przy komputerze z monitorem ekranowym powyżej 4 godzin dziennie, wymagająca obsługi również innych urządzeń biurowych. Długotrwałe skupianie wzroku na tej samej płaszczyźnie. Stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym. Bariery architektoniczne: możliwość ograniczonego poruszania się po budynku – obecność wind, brak podjazdów, drzwi z samozamykaczami.
W związku z wyjazdami służbowymi, otoczenie i warunki pracy mogą być różne.

Zakres zadań

  • Nadzorowanie pracy i dostępności sieci teleinformatycznej w Centrali MSZ. Konfiguracja i monitorowanie aktywnych urządzeń w sieci resortu. Współpraca z administratorami serwerów oraz rozwiązywanie złożonych problemów technicznych. Świadczenie w II linii wsparcia pracy dla użytkowników sieci, w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania sieci informatycznych MSZ.
  • Nadzorowanie pracy i dostępności sieci teleinformatycznej dla placówek zagranicznych podłączonych łączami WAN do Centrali MSZ w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania sieci informatycznych MSZ. Monitorowanie aktywnych urządzeń dostępowych dla placówek zagranicznych. Współpraca z administratorem/opiekunem systemów teleinformatycznych na placówce zagranicznej. Świadczenie wsparcia w pierwszej linii wsparcia dla użytkowników sieci teleinformatycznej na placówce. Wsparcie to realizowane jest telefonicznie, zdalnie i przy stanowisku pracy.
  • Konfigurowanie, administrowanie i nadzorowanie pracy urządzeń zabezpieczających dostęp z/do sieci Internet w Centrali MSZ i na placówkach zagranicznych w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania sieci informatycznych MSZ. Zarządzanie urządzeniami sieci WAN. Administrowanie i monitorowanie węzłów dostępowych do systemów instytucji krajowych i zagranicznych. Nadzorowanie prawidłowego funkcjonowania platformy sprzętowej realizującej transmisję strumieniową w tym transmisje głosu i wideo. Dodatkowo monitorowanie i przeglądanie systemów logujących ruch pomiędzy siecią Centrali MSZ a Internetem. Współpraca z administratorami serwerów oraz dostawcami Internetu.
  • Branie udziału w planowaniu kierunków rozwoju i modernizacji jawnej sieci informatycznej LAN i WAN w Centrali MSZ i na placówkach zagranicznych. Branie udziału w opracowaniu planów oraz analiza dostępnych na rynku nowych technologii systemowo-sieciowych w celu modernizacji sieci informatycznej. Przygotowywanie dokumentacji projektowej oraz wdrożeniowej. Współpraca z partnerami handlowymi.
  • Uczestnictwo w obsłudze postępowań na udzielenie zamówienia publicznego, poprzez opracowanie i weryfikację dokumentacji niezbędnej do wszczęcia postępowań przetargowych, definiowanie wymagań, opracowanie analiz oraz udział w pracach komisji przetargowej w celu zapewnienia terminowej i profesjonalnej realizacji powierzonych projektów i zadań.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe informatyka lub elektronika i telekomunikacja lub wyższe bez wymaganego profilu i studia podyplomowe kierunkowe: informatyka lub elektronika i telekomunikacja
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze administrowania systemami sieciowymi
  • Specjalistyczne szkolenia z zakresu administrowania urządzeniami sieciowymi
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „tajne”, UE i NATO, oznaczonych klauzulą „Secret” lub zgoda na poddanie się postępowaniu sprawdzającemu.
  • Umiejętność analizy i definiowania wymagań.
  • Umiejętność jasnego, precyzyjnego i zwięzłego przekazywania informacji.
  • Umiejętność argumentowania.
  • Umiejętność działania w sytuacjach stresowych.
  • Łatwość przyswajania nowej wiedzy.
  • 9. Dyspozycyjność.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie w zakresie administrowania urządzeniami sieci LAN/WAN, autoryzowane przez producentów sprzętu takich jak CISCO i CheckPoint
  • Przeszkolenie w zakresie zarządzania usługami i organizacją utrzymania systemów IT, ITIL® (Information Technology Infrastructure Library) na poziomie Foundation.
  • Znajomość zagadnień związanych z sieciami LAN i WAN zbudowanymi w oparciu o produkty firm CISCO i CheckPiont.
  • Znajomość zagadnień PKI.
  • Znajomość zagadnień związanych zarządzaniem przedsięwzięciami (w szczególności IT) w tym metodyki zarządzania projektami (PRINCE 2).
  • Znajomość aktów prawnych: Ustawa o ochronie danych osobowych, o ochronie informacji niejawnych, o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, Prawo zamówień publicznych.