Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Starszy specjalista

Ministerstwo Zdrowia w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1645 dni temu
poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 55120

Warunki pracy

praca biurowa wykonywana jest w pozycji siedzącej przy komputerze, co najmniej 4 godziny dziennie; praca wiąże się z permanentną obsługą klientów zewnętrznych;
Departament Oceny Inwestycji mieści się w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 11; pokój zlokalizowany jest na VIII piętrze; budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich; przed budynkiem są podjazdy dla wózków inwalidzkich; w budynku jest winda i toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych;

Zakres zadań

  • Monitorowanie terminowości składania wniosków o płatność przez beneficjentów oraz weryfikacja wniosków pod względem wymogów formalnych oraz prawidłowości finansowej oraz kwalifikowalności zadeklarowanych wydatków;
  • Realizowanie przekazywania środków płatności i dotacji na rzecz beneficjentów oraz monitorowanie przepływów finansowych w ramach poszczególnych projektów, w tym rozliczanie zaliczek oraz dotacji celowych;
  • Identyfikowanie oraz klasyfikowanie nieprawidłowości wykrytych podczas weryfikacji wniosków o płatność oraz realizacji innych zadań;
  • Zarządzanie informacją o zwrotach środków dokonywanych przez beneficjentów oraz udział w procesie odzyskiwania środków od beneficjentów;
  • Udział w procesie weryfikacji projektów umów o dofinansowanie, kontroli projektów oraz ewaluacji w zakresie finansowym;
  • Gromadzenie informacji o wynikach swojej pracy w dedykowanych systemach informatycznych;
  • Prognozowanie nadchodzących płatności w ramach nadzorowanych projektów;
  • Prowadzenie szkoleń dla beneficjentów z finansowych aspektów realizacji projektów.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • wiedza z zakresu funduszy strukturalnych Unii Europejskiej i realizacji projektów współfinansowanych ze źródeł zagranicznych,
  • znajomość ustawy o finansach publicznych,
  • znajomość zasad rachunkowości,
  • komunikatywność,
  • bardzo dobra znajomość arkusza kalkulacyjnego.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym w mowie i w piśmie,
  • znajomość aplikacji SL2014,
  • znajomość analizy ryzyka,
  • znajomość finansów publicznych,
  • znajomość ACCESS,
  • umiejętność analitycznego myślenia.