Job TORUŃ Newest jobs

Znalezione oferty - 154

Praca w Toruniu

Toruń - stolica województwa kujawsko-pomorskiego, pierników i Kopernika. Miasto wyróżnia się na tle województwa pod względem ilości największych przedsiębiorstw. Miasto ze względu na swój zabytkowy charakter stanowi atrakcję turystyczną i przyczynia się do rozwoju gospodarki lokalnej.

Na lokalnym rynku pracy w Toruniu dominują branże farmaceutyczne i kosmetyczne. Przemysł to główna siła napędowa gospodarki miasta. W przemyśle z kolei dominuje branża spożywcza, metalowa, elektroniczna, a także górnictwo naftowe.

Sektor branży IT to stale rozwijający się rynek, który przyciąga nowych inwestorów. To także rozwój placówek typu call center, które rozrastają się, tworząc nowe miejsca pracy w Toruniu.

Handel to kolejna gałąź, w której pracę w Toruniu mogą z powodzeniem znaleźć mieszkańcy miasta. Hiper i supermarkety ogólnospożywcze, galerie handlowe, a także specjalistyczne sklepy wielkopowierzchniowe np. sportowe, czy elektroniczne oraz targowiska miejskie to jeden z filarów tutejszej gospodarki.

W Toruniu każdego roku odbywa się kongres gospodarczy - cykl spotkań ekonomiczno-gospodarczych. Poruszane są tematy związane z rozwojem gospodarczym miasta tj. energetyką, odnawialnymi źródłami energii, bankowością czy służbą zdrowia.

Wracając do turystyki, stanowi ona silną materię w rozwoju miasta i rynku pracy. Miasto Kopernika i pierników z roku na rok przyciąga coraz więcej zagranicznych turystów. Na wizytę poświęcają zazwyczaj około 2 dni, podczas których korzystają z usług hotelowych, gastronomicznych, a także kulturalnych i rozrywkowych. W ten sposób miasto poszerza ofertę turystyczną, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych odwiedzających.

Zatrudnienie w Toruniu to możliwość pracy w wielu branżach i na różnych stanowiskach pracy. Studenci najczęściej pracują w turystyce i centrach sprzedażowych. Absolwenci i specjaliści oraz managerowie wybierają branże związane z przemysłem, usługami i IT. Na fachowców i rzemieślników zapotrzebowanie jest stałe.