Job ZIELONA GÓRA Newest jobs

Znalezione oferty - 200

Praca w Zielonej Górze

Zielona Góra to niekwestionowany ośrodek przemysłu włókienniczego w Polsce. Stolica województwa lubuskiego słynie głównie z wyrobów wełnianych, a także tkanin dekoracyjnych. Równie istotnym elementem lokalnej gospodarki jest przemysł, zwłaszcza precyzyjny. Oznacza to, że Zielona Góra to również zagłębie przemysłu elektromaszynowego. Przemysł ten wymaga od pracowników bardzo wysokich kwalifikacji, co odpowiada także zapotrzebowaniu na lokalnym rynku pracy na konkretne grupy zawodowe. Produkuje się tu środki transportu jak wagony, czy meble.

Istotnym pracodawcą w regionie jest elektrociepłownia. Port lotniczy zlokalizowany w Zielonej Górze nadaje miastu strategiczne znaczenie inwestycyjne, tak samo, jak dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa i kolejowa. Miasto stanowi część składową tzw. Lubuskiego Trójmiasta.

Zabytkowy charakter miasta przyciąga turystów oraz kandydatów na studia. Zielona Góra jest miastem uniwersyteckim z głównym ośrodkiem akademickim, jakim jest Uniwersytet Zielonogórski. To właśnie rozkwit uczelni wyższych ma bezpośredni wpływ na rozwój miasta oraz rynku pracy i potencjał inwestycyjny.

To, co można zaobserwować od dłuższego czasu, to sprawnie połączenie sektora oświaty oraz kreatywnych branż gospodarki wraz z gałęzią kulturalno-rekreacyjną. Walory historyczne miasta z całą pewnością przyczyniają się do rozwoju turystyki, która stanowi jedną z ważnych wypadkowych struktury zatrudnienia w Zielonej Górze.

Ukształtowanie terenu oraz dogodny klimat od wieków sprzyjał uprawie winorośli, która powróciła do łask stosunkowo niedawno i na dobre wpisała się w gospodarkę miasta. Oprócz upraw winorośli i produkcji wina pojawił się nurt turystyki winnej, zwanej enoturystyką.

Praca w Zielonej Górze związana jest z różnorodnością branż funkcjonujących na terenie miasta. Na lokalnym rynku pracy odnajdą się zarówno przedstawiciele zawodów fachowych związanych np. z branżą budowlaną, a także inżynierowie, nauczyciele, czy specjaliści.