Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2407 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 15762

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
wyjazdy służbowe,
­ działanie pod presją czasu i terminów
­ stres związany z obsługą klientów zewnętrznych (partner prywatny, doradcy).

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
­ praca biurowa, przy użyciu takich urządzeń jak: komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów, faks,
­ większość czynności wykonywana jest w pozycji siedzącej,
­ praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie.

Zakres zadań

  • realizacja zadań związanych z eksploatacją Krajowego Systemu Poboru Opłat w zakresie kontroli nad wymaganym poziomem usług świadczonych przez Wykonawcę Krajowego Systemu Poboru Opłat (KSPO) we współpracy z Niezależnym Podmiotem Monitorującym, w tym: analiza Raportów Wykonawcy KSPO pod kątem osiąganego poziomu świadczonych usług, udział w comiesięcznych spotkaniach mających na celu omówienie poziomu usług świadczonych przez Wykonawcę KSPO, weryfikacja danych dotyczących poziomu usług świadczonych przez Wykonawcę KSPO, w tym przy wykorzystaniu narzędzi raportowych hurtowni danych KSPO, współpraca z Doradcą Technicznym i Podmiotem Monitorującym w zakresie weryfikacji i kontroli poziomu usług świadczonych przez Wykonawcę KSPO, weryfikacja czynności realizowanych przez Podmiot Monitorujący oraz rozliczanie należnego z tego tytułu wynagrodzenia. Zadanie wymaga umiejętności posługiwania się językiem angielskim,
  • analiza zapisów umowy, rozpatrywanie roszczeń Wykonawcy KSPO, przygotowywanie wezwań do np. usunięcia uchybień, zapłaty kary umownej,
  • analiza dokumentacji KSPO, w tym dotyczącej procesów operacyjnych i sposobu funkcjonowania KSPO opracowywanej przez Wykonawcę KSPO (zgłasza uwagi, zmiany, korekty)
  • korespondencja z Wykonawcą KSPO, organami administracji publicznej oraz innymi podmiotami w zakresie KSPO,
  • weryfikacja i przygotowywanie zbiorczych informacji/zestawień dotyczących kwestii nadzoru nad należytym wykonywaniem umowy przez Wykonawcę oraz kontroli wymaganego poziomu usług,
  • udział w spotkaniach/posiedzeniach wewnętrznych oraz w spotkaniach zewnętrznych. Przygotowuje notatki, informacje, protokoły oraz inne pisma i dokumenty o charakterze wewnętrznym w zakresie prowadzonych spraw,
  • udzielanie odpowiedzi (lub przygotowywanie wkładu) na interpelacje oraz stanowiska posłów na Sejm RP oraz Sejmu RP wraz z jego Komisjami,
  • realizacja zadań wynikających ze współpracy z pozostałymi pracownikami Departamentu.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe o profilu: prawniczym lub ekonomicznym lub technicznym
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego w zakresie nadzoru nad realizacją umów cywilno-prawnych, lub w zakresie stosowania przepisów prawa w praktyce
  • znajomość ustawy o drogach publicznych,
  • znajomość ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym,
  • znajomość ustawy Kodeks cywilny
  • znajomość KPA
  • umiejętność analitycznego myślenia
  • umiejętność ustalania priorytetów i działania w sytuacjach stresowych
  • umiejętność posługiwania się komputerem w zakresie środowiska Windows i pakietu MS Office,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • umiejętność pracy w zespole,
  • wiedza z zakresu infrastruktury drogowej,
  • wiedza z zakresu zarządzania projektami,
  • wiedza z zakresu wdrażania i eksploatacji systemów IT,