Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2228 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 23476

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- praca administracyjno-biurowa,
- gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych,
- permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach,
- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- użytkowanie sprzętu biurowego,
- praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym,
- budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących
z holu głównego na korytarze parteru,
- budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Zakres zadań

  • prowadzenie prac związanych z opracowywaniem i nowelizacją aktów prawnych dotyczących spółdzielczości rolniczej, w celu jej rozwoju oraz organizowania i funkcjonowania organizacji międzybranżowych, w celu właściwej implementacji prawodawstwa UE, a także dostosowania do potrzeb rynkowych i mechanizmów wsparcia, w tym wynikających z regulacji w zakresie wspólnej organizacji rynków rolnych oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,
  • analizowanie przebiegu wdrażania działań objętych PROW 2014-2020 pod kątem celowości wprowadzenia zmian w dokumentach programowych, procedurach wdrażania działań oraz w obowiązujących przepisach, w celu inicjowania i przygotowywania propozycji zmian PROW 2014-2020 w zakresie właściwości zespołu,
  • prowadzenie prac związanych z opracowywaniem regulacji dotyczących rozszerzenia przepisów Wspólnej Organizacji Rynków Rolnych na nieczłonków, w celu prawidłowej realizacji zadań oraz przygotowywaniem propozycji zmian PROW 2014-2020 w zakresie właściwości zespołu, w celu tworzenia, wdrażania i realizacji instrumentów dotyczących wsparcia spółdzielczości rolniczej,
  • opracowywanie interpretacji, przygotowywanie odpowiedzi na interpelacje poselskie oraz skargi, listy i wnioski w sprawach pozostających w kompetencji zespołu, w tym w zakresie PROW 2014-2020, w celu prawidłowej i terminowej realizacji zadań,
  • prowadzenie prac analitycznych w zakresie spółdzielczości, w tym monitorowanie informacji na temat stanu spółdzielczości rolniczej, w celu prawidłowej realizacji zadań,
  • uczestniczenie w pracach związanych z działalnością promocyjną i informacyjną związaną z upowszechnianiem idei spółdzielczości oraz organizowaniem i funkcjonowaniem grup producentów rolnych i ich związków, w celu informowania rolników o możliwościach organizowania się oraz korzystania z działań w ramach PROW 2014-2020 oraz innych mechanizmów wsparcia,
  • współpraca z organizacjami i instytucjami w celu tworzenia, wdrażania i realizacji instrumentów dotyczących wsparcia spółdzielczości rolniczej, organizacji międzybranżowych i Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w zakresie wykonywania przez nią zadań dotyczących uznawania grup producentów rolnych i ich związków, organizacji producentów i ich zrzeszeń oraz organizacji międzybranżowych, w celu prawidłowej realizacji zadań będących w kompetencjach zespołu,
  • opracowywanie projektów postanowień oraz decyzji administracyjnych, w celu realizacji zadań wynikających z właściwości ministra właściwego do spraw rynków rolnych w zakresie będącym w kompetencjach zespołu.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • 3-letni staż pracy w administracji publicznej,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • znajomość przepisów postępowania administracyjnego,
  • znajomość przepisów prawa spółdzielczego,
  • znajomość przepisów dotyczących organizowania i funkcjonowania organizacji międzybranżowych,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • wykształcenie wyższe: rolnicze lub ekonomiczne,
  • 2-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie wdrażania programów pomocowych ze środków UE,
  • znajomość przepisów dotyczących Wspólnej Polityki Rolnej,
  • znajomość przepisów dotyczących Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,
  • znajomość przepisów w zakresie legislacji,
  • znajomość przepisów Kodeksu spółek handlowych,
  • znajomość przepisów dotyczących organizowania i funkcjonowania grup producentów rolnych i ich związków.