• Specjalista - Edukator w Laboratorium o Nowych Technologiach

    Centrum Nauki Kopernik   Warszawa, Powiśle    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę / na zastępstwo  część etatu
    3 dni
    W Laboratoriach inspirujemy do odkrywania i rozumienia otaczającego nas świata. Pokazujemy, że harmonijny rozwój cywilizacyjny wymaga nie tylko odkryć naukowych czy nowych rozwiązań, ale i refleksji nad ich konsekwencjami. W swojej pracy przygotowujemy warsztaty, podczas których pod naszą...
Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Środowiska w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2200 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 25667

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposoby wykonywania zadań:
- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe
- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- praca na I piętrze budynku, budynek i pomieszczenia urzędu dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich (podjazd do budynku, toalety, windy oraz drzwi o odpowiedniej szerokości)
- praca przy komputerze - brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym oraz osobom z uszkodzonym słuchem

Zakres zadań

  • analizowanie rozwiązań technicznych i technologicznych służących ograniczeniu wpływu pól elektromagnetycznych na środowisko, w tym zmian technologii wykorzystywanych w elektroenergetyce i radiokomunikacji
  • inicjowanie i nadzorowanie wdrażania nowych rozwiązań prawnych w zakresie ochrony środowiska przed polami elektromagnetycznymi, w tym wynikających z zaleceń unijnych
  • interpretowanie przepisów dotyczących ochrony środowiska przed polami elektromagnetycznymi oraz udzielanie wyjaśnień organom administracji publicznej
  • przygotowywanie projektów orzeczeń administracyjnych w zakresie właściwości Ministra Środowiska dotyczących ochrony środowiska przed polami elektromagnetycznymi oraz reprezentowanie Ministra Środowiska w postępowaniach przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym
  • opiniowanie metodyk pomiarowych dotyczących pól elektromagnetycznych
  • udział w pracach grup roboczych i zespołach powoływanych na poziomie UE i WHO

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe z obszaru nauk technicznych
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego w zakresie pól elektromagnetycznych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie dobrym (B2)
  • Znajomość: zagadnień związanych z fizyką pól elektromagnetycznych; przepisów ochrony środowiska w zakresie ochrony przed polami elektromagnetycznymi; Kodeksu postępowania administracyjnego; zasad tworzenia prawa i procedury legislacyjnej
  • Komunikacja
  • Współpraca
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe