Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2162 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 27753

Warunki pracy

- wejście główne do budynku od strony ul. Tamka przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych,
- bardzo ograniczona możliwość poruszania się na wózkach inwalidzkich - konieczna asysta innego pracownika,
- brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym,
- nie występują szkodliwe/niebezpieczne warunki pracy,
- praca w pokoju wieloosobowym, przy monitorze ekranowym powyżej czterech godzin oraz przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, drukarka,
- praca pod presją czasu w razie potrzeby poza siedzibą urzędu,
- podejmowanie decyzji w warunkach stresu,
- obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe.

Zakres zadań

  • Przygotowuje we współpracy z Beneficjentem umowy (aneksy do umów/aktualizacja załączników) o dofinansowanie projektów w ramach VIII priorytetów PO IiŚ w celu możliwości realizacji projektów.
  • Weryfikuje wnioski o płatność sporządzane i przedkładane przez Beneficjentów VIII priorytetu PO IiŚ oraz sporządza wnioski na wypłatę w celu rozliczenia wydatków w ramach projektu.
  • Przygotowuje potrzebne informacje w zakresie zidentyfikowanych w projektach nieprawidłowości oraz poświadczeń wydatków w odniesieniu do wdrażanych projektów w celu wywiązania się z obowiąku sprawozdawczości w ramach projektów/programu.
  • Przy wsparciu obsługi prawnej przygotowuje decyzje administracyjne określające kwoty podlegające zwrotowi w ramach VIII priorytetu PO IiŚ w celu wyegzekwowania należności.
  • Wprowadza dane do Centralnego Systemu Teleinformatycznego (SL 2014) dla perspektywy finansowej 2014-2020 zgodnie z zakresem zadań, w celu zapewnienia poprawnej ścieżki audytu.
  • Przygotowuje potrzebne informacje w zakresie planowania i zapotrzebowania środków w budżecie cz. 24 KIODN dla projektów realizowanych w ramach VIII priorytetu PO IiŚ, w celu zapewnienia w budżecie IP środków na wypłaty dofinansowania przyznanego w ramach projektów.
  • Opiniuje akty prawne i dokumenty dotyczące przygotowania i realizacji projektów w ramach PO IiŚ, w celu sprawnego przebiegu procesu wdrażania PO IiŚ.
  • Na bieżąco współpracuje z Beneficjentami, konsultuje i uzgadnia z innymi zaangażowanymi w proces wdrażania VIII priorytetu PO IiŚ komórkami organizacyjnymi MKIDN oraz instytucjami zewnętrznymi uczestniczącymi w systemi wdrażania np. Instytucją Zarządzającą (IZ) w celu poprawnej realizacji projektu.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze funduszy strukturalnych
  • Znajomość przepisów w zakresie finansów publicznych, ustawy o służbie cywilnej, funduszy europejskich, ustawy o rachunkowości.
  • Kompetencje: rzetelność i terminowość, zorientowanie na osiąganie celów, gotowość do rozwoju zawodowego, umiejętność współpracy, myślenie analityczne, skuteczna komunikacja.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie z zakresu finansów publicznych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1