Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Urząd do Spraw Cudzoziemców w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2142 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 28753

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- praca przy komputerze,
- krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe,
- permanentna obsługa klienta zewnętrznego,
- w budynku znajdującym się w dzielnicy Ursynów, przystosowanym dla osób niepełnosprawnych.
Pracownikom oferujemy:
trzynaste wynagrodzenie, pakiet szkoleń, refundacje nauki języków obcych i studiów podyplomowych, dofinansowanie do karty Benefit, dofinansowanie wypoczynku, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach, ruchomy czas pracy.

Zakres zadań

  • prowadzenie postępowań na podstawie ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w sprawach o nadanie lub pozbawienie statusu uchodźcy;
  • przygotowywanie projektów decyzji, postanowień i zaświadczeń w sprawach wymienionych powyżej;
  • prowadzenie przesłuchań statusowych w sprawach postępowań na podstawie ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w sprawach o nadanie lub pozbawienie statusu uchodźcy;
  • tłumaczenie i analizowanie obcojęzycznych informacji wykorzystywanych w postepowaniach na podstawie ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w sprawach o nadanie lub pozbawienie statusu uchodźcy;
  • prowadzenie korespondencji z osobami prawnymi i fizycznymi, stronami i ich pełnomocnikami w sprawach należących do zakresu zadań służbowych;
  • rejestrowanie w systemie informatycznym Pobyt, decyzji i postanowień w sprawach o udzielenie lub pozbawienie ochrony uzupełniającej;
  • uzupełnianie SI Monitoring w zakresie dekretacji, wezwań, przesłuchań, projektów decyzji i innych danych szczegółowych dotyczących prowadzonych spraw o udzielenie ochrony międzynarodowej
  • obsługiwanie systemu informatycznego z zakresu elektronicznego obiegu dokumentów (EZD).

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 4 lata doświadczenia zawodowego w tym 1 rok w administracji publicznej
  • znajomość ustawy o udzieleniu cudzoziemcom ochrony na terytorium RP,
  • znajomość ustawy o cudzoziemcach
  • znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego;
  • znajomość ogólnej sytuacji społeczno-politycznej na świecie, a zwłaszcza na Kaukazie-Północnym;
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej;
  • umiejętność biegłej obsługi komputera w zakresie programu: MS Word;
  • znajmość języka rosyjskiego na poziomie średniozaawansowanym B2.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie w zakresie ochrony informacji niejawnych,
  • przeszkolenie w zakresie obsługi SI Pobyt,
  • dostęp do informacji niejawnych o klauzuli co najmniej "poufne";
  • znajmość języka angielskiego na poziomie podstawowym A1;
  • znajmość języka białoruskiego na poziomie zaawansowanym C2;
  • znajmość języka niemieckiego na poziomie średniozaawansowanym B1;
  • umiejętność analitycznego myślenia;
  • umiejętność działania pod presją czasu;
  • umiejętność działania w sytuacjach nieprzewidywalnych;
  • zdolności edytorskie (sprawność językowa);
  • umiejętność obsługi SI z zakresu elektronicznego obiegu dokumentów (EZD);
  • umiejętność stosowania prawa w praktyce.