Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2040 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 33685

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
• obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe
• wystąpienia publiczne, reprezentacja urzędu
• wyjazdy służbowe – kilka razy w roku
• organizacja/prowadzenie spotkań/negocjacji/ustalanie warunków umów

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
• węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych tylko na jednym/na innym piętrze
• winda dostosowana do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
• wejście do obiektu od strony Placu Trzech Krzyży nie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wejście do tego budynku odbywa się przez wejście od ul. Wspólnej
• ciągi komunikacyjne przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
• praca w pokoju wieloosobowym
• praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

Zakres zadań

  • 1) Prowadzenie międzynarodowej współpracy dwustronnej i wielostronnej Ministerstwa w zakresie przemysłu obronnego, w tym: • opiniowanie/ uzgadnianie dokumentów, materiałów i stanowisk dotyczących współpracy międzynarodowej • nawiązywanie i utrzymywanie współpracy międzynarodowej • opracowywanie dokumentów, materiałów i stanowisk dotyczących współpracy międzynarodowej • udział w spotkaniach i posiedzeniach (np. grup, komitetów, sekretariatów, etc.) • współpraca z ekspertami, instytucjami krajowymi i zagranicznymi oraz z organizacjami/ stowarzyszeniami międzynarodowymi • wymiana informacji (np. m.in.: z państwami członkowskimi UE/ EOG, instytucjami UE, innymi instytucjami międzynarodowymi)
  • 2) Organizowanie spotkań i wydarzeń krajowych/ międzynarodowych Ministerstwa w zakresie przemysłu obronnego, w tym: • prowadzenie i/ lub udział w spotkaniach i wydarzeniach • przygotowywanie merytoryczne spotkań i wydarzeń (w tym: opracowywanie prezentacji, materiałów, publikacji, etc.) • przygotowywanie/ uzgadnianie dokumentów podsumowujących • tworzenie harmonogramu spotkań i wydarzeń • zapewnianie/ obsługa udziału prelegentów/ ekspertów zewnętrznych
  • 3) Nadzór nad realizacją umów/ porozumień zawartych przez Ministerstwo z innymi podmiotami • monitorowanie procesu realizacji postanowień umowy/ porozumienia • aktualizowanie/ doprecyzowywanie warunków zawartej umowy/ porozumienia • wymiana informacji/ raportowanie/ prowadzenie sprawozdawczości
  • 4) Przygotowywanie materiałów informacyjnych, publikacji i materiałów promocyjnych w zakresie międzynarodowej współpracy przemysłu obronnego, w tym: • przygotowywanie tez, prezentacji, artykułów, notatek etc. • przygotowywanie zakresu merytorycznego/ treści merytorycznej • opiniowanie/ konsultowanie treści merytorycznej • zlecanie i weryfikowanie tłumaczeń publikacji
  • 5) Prowadzenie analiz (m.in. społeczno-gospodarczych, finansowo-ekonomicznych, zarządczo-organizacyjnych, na potrzeby przygotowania i realizacji koncepcji/ programów/ projektów, w zakresie międzynarodowej współpracy przemysłu obronnego) • gromadzenie danych/ zamawianie ekspertyz • analizowanie zgromadzonych danych, wnioskowanie • zestawianie, wizualizacja danych (np.: tabele, wykresy, mapy, kartogramy, etc.)
  • 6) Zarządzanie projektami w zakresie udziału w Europejskim Funduszu Obrony • analizowanie uwarunkowań, otoczenia biznesowego, etc. • dobór wykonawców i ekspertów • identyfikowanie pojawiających się problemów i ryzyk w projekcie oraz proponowanie działań korygujących • określanie ogólnej koncepcji projektu w tym jego celu i oczekiwanych efektów • podsumowywanie i ocena wyników projektu
  • 7) Przeprowadzanie kontroli/ wizyt monitoringowych/ wizji lokalnych, w tym: • przygotowywanie kontroli (w szczególności: przygotowywanie dokumentacji, analizowanie niezbędnych materiałów, przeprowadzanie analizy ryzyka/ wybór próby do kontroli) • przeprowadzanie kontroli systemowych/ kontroli projektów/ resortowych lub innych kontroli • sporządzanie sprawozdań/ informacji pokontrolnych/ projektów wystąpień pokontrolnych z przeprowadzonych kontroli • rozpatrywanie zastrzeżeń do projektów wystąpień pokontrolnych • sporządzanie zaleceń pokontrolnych/ rekomendacji/ propozycji działań naprawczych • monitorowanie wdrożenia zaleceń pokontrolnych/ rekomendacji • ewidencjonowanie/ rejestrowanie danych z przeprowadzonych kontroli • przygotowywanie analiz i zestawień w zakresie realizowanych zadań kontrolnych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze współpracy międzynarodowej
  • znajomość przepisów regulujących problematykę offsetową
  • znajomość problematyki funkcjonowania przemysłu obronnego
  • znajomość prawa gospodarczego, w tym zasad funkcjonowania przedsiębiorstw o różnych formach własności
  • znajomość problematyki międzynarodowych stosunków gospodarczych
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • umiejętność obsługi MS Office: Word, Excel, Power Point
  • rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe