Przesuń w lewo lub prawo,
aby przejść do następnej lub poprzedniej oferty pracy

Główny specjalista

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie

Warszawa

10 dni temu

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 36685

Warunki pracy

– Praca administracyjno-biurowa.
– Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.
– Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.
– Praca przy komputerze.
– Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest w znacznym zakresie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu do budynku GUS brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy wyposażone są w informację głosową oraz oznakowanie dla osób niewidomych, natomiast nie są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich w zakresie usytuowania poręczy i tablicy przyzywowej. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Zakres zadań

  • współuczestniczenie w opracowywaniu rachunku produkcji oraz rachunku tworzenia dochodów sektora instytucji rządowych i samorządowych wg sekcji PKD w cenach bieżących i stałych oraz przygotowywanie rozwiązań metodologicznych w tym zakresie w celu przekazania danych na potrzeby szacowania Produktu Krajowego Brutto oraz opracowania kwestionariusza dochodu narodowego brutto,
  • współuczestniczenie w opracowaniu rocznych rachunków finansowych i niefinansowych w celu terminowego opracowania tablic Programu Transmisji ESA,
  • udostępnianie danych dotyczących poszczególnych transakcji niefinansowych w podziale na sekcje oraz działy PKD w celu zapewnienia danych innym departamentom GUS oraz urzędom statystycznym.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe ekonomiczne lub pokrewne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze prac analitycznych
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
  • znajomość ustawy o statystyce publicznej,
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej,
  • umiejętność obsługi komputera (MS Office),
  • wiedza z zakresu ekonomii,
  • wiedza z zakresu finansów publicznych,
  • wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe,
  • rzetelność,
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów,
  • komunikacja interpersonalna,
  • komunikacja pisemna,
  • współpraca,
  • myślenie analityczne,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego na poziomie C1,
  • znajomość zasad ESA.

Poznaj stanowisko: Specjalista ds. Finansowych

Specjalista ds. Finansowych zajmuje się przygotowaniem raportów i analiz finansowych. Monitoruje również rozliczenia oraz optymalizuje koszty. Uczestniczy też w procesie sporządzania budżetu. Osoba zatrudniona na stanowisku Specjalisty ds. Finansowych powinna legitymować się wyższym wykształceniem (ekonomicznym, z zakresu rachunkowości i finansów). Konieczna jest ...
Specjalista ds. Finansowych Praca Specjalista ds. Finansowych

Szukaj pracy według:

Dolnośląskie:
Wrocław (773)
Wałbrzych (52)
Legnica (91)
Kujawsko-pomorskie:
Bydgoszcz (162)
Toruń (106)
Lubelskie:
Lublin (198)
Chełm (33)
Lubuskie:
Łódzkie:
Małopolskie:
Kraków (810)
Tarnów (52)
Nowy Sącz (41)
Mazowieckie:
Warszawa (1815)
Radom (148)
Płock (43)
Opolskie:
Opole (162)
Nysa (61)