Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1997 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 37340

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- Praca administracyjno-biurowa.
- Praca przy komputerze.
- Permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach.
- Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest w znacznym zakresie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu do budynku GUS brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy wyposażone są w informację głosową oraz oznakowanie dla osób niewidomych, natomiast nie są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich w zakresie usytuowania poręczy i tablicy przyzywowej. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Zakres zadań

  • Koordynowanie i współpraca z komórkami organizacyjnymi w zakresie przeprowadzania ocen okresowych oraz pierwszej oceny w służbie cywilnej, w celu prawidłowej i terminowej realizacji procesu sporządzania ocen, sporządzanie wymaganych zestawień, a także udział w procesie przygotowawczym, projektowaniu oraz realizacji indywidualnych programów rozwoju zawodowego, w celu stałego rozwoju, podnoszenia kompetencji i kwalifikacji pracowników.
  • Koordynowanie i współpraca z komórkami organizacyjnymi w zakresie przygotowania i aktualizacji opisów stanowisk pracy, sporządzanie wymaganych zestawień i analiz w celu odpowiedniego wykorzystania opisów stanowisk w procesie zarządzania kadrami.
  • Koordynowanie i obsługa prowadzenia procesu naboru pracowników do urzędu we współpracy z komórkami organizacyjnymi, sporządzanie wymaganych analiz i zestawień dotyczących naborów w celu zapewnienia prawidłowej realizacji ustawowych zadań związanych z prowadzeniem rekrutacji i selekcji na wakujące stanowiska pracy.
  • Wspieranie działań związanych z realizacją programu zarządzania zasobami ludzkimi, analizą i opracowywaniem projektów zmian w programie zarządzania zasobami ludzkimi, w celu stworzenia narzędzi motywujących pracowników do wzrostu jakości i efektywności realizowanych zadań.
  • Współpraca przy opracowaniu projektów procedur i wewnętrznych aktów prawnych z zakresu działalności Wydziału, współpraca przy przygotowywaniu projektów regulaminu organizacyjnego GUS oraz regulaminów wewnętrznych komórek organizacyjnych GUS, w celu zapewnienia odpowiedniej organizacji i realizacji pracy urzędu.
  • Współpraca z zespołem ds. wartościowania stanowisk pracy w GUS w celu prawidłowego i terminowego przebiegu procesu wartościowania stanowisk pracy.
  • Prowadzenie spraw dotyczących udostępniania informacji publicznej w zakresie działania Wydziału, w celu prawidłowej i terminowej realizacji zadań.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego
  • Znajomość ustawy o statystyce publicznej
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej i aktów wykonawczych
  • Umiejętność obsługi komputera (MS Office)
  • Znajomość zagadnień związanych z rekrutacją i selekcją pracowników
  • Znajomość zagadnień związanych z tworzeniem opisów stanowisk pracy oraz ich wartościowaniem,
  • Znajomość zagadnień związanych z systemem ocen pracowników i tworzeniem IPRZ
  • Wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • Rzetelność
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Współpraca
  • Komunikacja pisemna
  • Komunikacja interpersonalna
  • Kreatywność
  • Orientacja na klienta/interesanta
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (A2)
  • myślenie analityczne
  • radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych
  • doświadczenie w pracy w komórce związanej z zarządzaniem zasobami ludzkimi