Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1785 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 47815

Warunki pracy

Pracownikom oferujemy:
• proponowane wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 5 367,43 zł brutto, ustalone wg mnożnika 2,8,
• dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20% wynagrodzenia w zależności od udokumentowanego stażu pracy,
• umowę o pracę na czas określony,
• trzynaste wynagrodzenie, bogaty pakiet szkoleń, staże eksperckie, refundacje nauki języka i studiów podyplomowych,
• pakiet socjalny: platforma Benefit, dofinansowanie wypoczynku, możliwość dofinansowania kart sportowych (FitProfit), sala ćwiczeń w budynku Ministerstwa, rowerownia,
• możliwość wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie w preferencyjnej cenie,
• ruchomy system czasu pracy: rozpoczęcie pracy w godz. 7.30-9.00,

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
• obsługa klienta zewnętrznego, w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne,
• stres związany z reprezentowaniem Ministra przed sądami administracyjnymi,
• praca przy komputerze,
• opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie ministerstwa https://www.gov.pl/web/inwestycje-rozwoj/praca-w-ministerstwie-miir

Zakres zadań

  • prowadzenie postępowań administracyjnych i pozaadministracyjnych, w tym: prowadzenie procedury odwoławczej, opracowywanie projektów decyzji, postanowień w postępowaniu administracyjnym, prowadzenie postępowania wyjaśniającego, przygotowanie/ prowadzenie rozprawy administracyjnej, rozpatrywanie skarg i wniosków, wydawanie zaświadczeń
  • prowadzenie rejestru postępowań sądowoadministracyjnych, w tym: przygotowywanie dokumentacji do przekazania do sądu administracyjnego, przygotowywanie projektów pism w postępowaniu sądowoadministracyjnym, prowadzenie rejestru postępowań administracyjnych i spraw sądowoadministracyjnych
  • udzielanie informacji publicznej, w tym: przygotowywanie projektów pism na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej z zakresu działania zespołu
  • prowadzenie postępowań w zakresie egzekucji administracyjnej, w tym: przygotowywanie projektów upomnień i tytułów wykonawczych, współpraca z organem egzekucyjnym w prowadzonych postępowaniach egzekucyjnych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej, w tym dwa lata doświadczenia w zakresie prowadzenia postępowań administracyjnych,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B1,
  • znajomość ustawy Kodeks postępowania administracyjnego,
  • znajomość ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi,
  • znajomość ustawy o finansach publicznych,
  • znajomość ustawy Ordynacja podatkowa,
  • wiedza z zakresu wdrażania funduszy UE, w szczególności w zakresie zasad kwalifikowalności wydatków,
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe